V Brně znovu hrozí pád koalice, primátor Vokřál (ANO) se hádá s lidovci

Brno - Koalici v Brně složené z ANO, KDU-ČSL, Žít Brno a Strany zelených znovu hrozí po půl roce rozpad. Vítěz voleb ANO oslovil opoziční ČSSD. Jednat se bude ve čtvrtek, řekl dnes ČTK brněnský předseda ČSSD Oliver Pospíšil.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Magistrát města Brna
doporučujeme

Podle něj je zatím těžké odhadovat, co jednání přinesou. Primátorova náměstkyně Klára Liptáková (KDU-ČSL) dnes ČTK řekla, že lidovci s nikým nejednají a čekají, co se stane. Podle radního a jihomoravského předsedy ANO Marka Janíčka vznikají problémy kvůli plánovanému holdingu městských firem.

Informaci o hrozícím pádu koalice kvůli sporům mezi ANO a KDU-ČSL přinesla dnešní Mladá fronta Dnes. Podle ní primátor Petr Vokřál (ANO) potvrdil, že uvažuje o spojení s ČSSD. "Měli jsme to udělat už před půl rokem. V řešení klíčových problémů jsme se moc neposunuli. Buď najdeme v krátké době shodu, nebo budeme muset přemýšlet o setrvání v koalici," řekl MfD Vokřál.

Janíček ČTK řekl, že problémy v koalici vznikají kvůli plánovanému holdingu městských firem, který by měl přinést úsporu ve stamilionech korun. Kromě toho se má snížit počet politiků v městských firmách. "Máme určité programové priority, se kterými jsme šli do voleb. Neustále je opakujeme, ale nedaří se nám je v současné koalici prosadit. Nechceme současnou koalici opouštět, ale pokud se body neuskutečňují, hledáme u jiných politických stran průniky," řekl ČTK Janíček.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vladimír Huněk. Údajný dědic miliard, který napálil Ransdorfa

22.08.2019 09:02 Policejní vyšetřování údajného dědice miliardového konta ve Švýcarsku Vladimíra Huňka, známého z…

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama