Propaganda, zrušit Českou televizi, nefinancovat... Petr Štěpánek se pořádně rozjel

Praha - Komentátor, hudebník a člen ODS Petr Štěpánek se pořádně naštval kvůli České televizi. Tvrdí, že není žádný důvod, proč bychom se na jejím financování měli podílet.

Přidejte svůj názor 43 komentářů

Petr Štěpánek na 24. kongresu ODS
doporučujeme

Štěpánek se podle svých slov díval na Fokus Václava Moravce a považuje jej za "naprosto bezcenný pořad, naprosto bezcenná diskuse. Ne, že by občas někdo neřekl něco zajímavého, ale k čemu je „diskuse" (záměrně to slovo píšu do uvozovek), když prakticky všichni ve studiu mají na všechno stejný či velmi podobný názor a téměř všichni dozajista mají i obdobné volební preference? Běs! Propagandistický běs!"

Tvrdí, že Českou televizi si již dávno před lety ukradla jedna názorová skupina, na čemž se v průběhu dalších let vůbec nic nezměnilo a nemění. "Co s tím? Neexistuje žádný, ale opravdu ŽÁDNÝ důvod, proč bychom se my ostatní, kteří nesouzníme s „pravdoláskovním" viděním světa, měli na financování něčeho takového spolupodílet. Českou televizi v této podobě je třeba zrušit. Prvním krokem budiž likvidace tzv. koncesionářských poplatků," dodal.

Následně okomentoval na sociální síti i kauzu Panama Papers. "Ne, že bych zrovna měl potřebu hájit ausgerechnet některé šmejdy (typu Porošenka apod.), kteří jsou namočení v kauze Panama Papers, přesto si myslím, že pohled z trochu jiného úhlu neuškodí. Většina těch lidí (netvrdím, že všichni), kteří si peníze ulili do tzv. daňových rájů, nikomu nic neukradla. Uložili, chcete-li, ukryli, si tam svoje VLASTNÍ peníze," podotkl.

"Oškubat, rozuměj zdanit, přesněji – co nejprogresivněji zdanit je chtěly jejich vlády, jejich země, jejich politici. A to především proto, aby pak z veřejných rozpočtů mohli rozdávat, rozuměj „nakupovat" si hlasy voličů. Ze zemí, které mají nastavený rozumný daňový systém a které nemají potřebu každého, kdo vydělal jen o trochu víc, pořádně oškubat, není třeba do daňových rájů prchat," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (43)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama