Europoslanec se pustil do Chovance i Hradu. Zemanovi by se měl někdo postavit, volá

Praha – Někdejší eurokomisař a současný europoslanec za hnutí ANO Pavel Telička se na Twitteru ostře pustil nejen do českého prezidenta Miloše Zemana, ale i jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka nebo ministra vnitra Milana Chovance.

Přidejte svůj názor 30 komentářů

Hnutí ANO v Brně: Pavel Tělička
doporučujeme

Telička se svými komentáři pozastavoval u dění posledních dní. Neunikla mu návštěva čínského prezidenta v Praze ani kauza iráckých uprchlíků. „Chovanec: 'Iráčtí křesťané zneužili dobrou vůli ČR'. Hezký populismus. A co boty policie během návštěvy prezidenta Čínské lidové republiky? Jaký slovník k tomu?" pustil se Telička do ministra kvůli údajnému přešlapu policie.

V úterý pak ministr oznámil, že chce do týdne od policejního prezidenta Tomáše Tuhého vysvětlení postupu policie při incidentu s tibetskou vlajkou na FAMU. „Že ministr Chovanec nebyl tak 'razantní' vůči Policii ČR hned po 'návštěvě' policistů na FAMU. Že by další dobrá PR rada?" dodal ke kauze europoslanec.

„Hledal jsem ve slovníku cizích slov, co je to 'understatement'. Prý když českého policejního prezidenta netěší 'přítomnost' policistů na FAMU," reagoval politik na slova Tuhého, který uvedl, že „ho přítomnost policistů na filmové akademii osobně netěší".

Ostře se také pustil do Hradu. „Dostala se mi v EP na stůl protestní petice německých, francouzských a dalších ovčáků. Požadují Ovčáčkův rodokmen. Prý nemůže být čistokrevný," rýpnul si do hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. „Ovčáček - člověk s vybranými vkusem a manýry - 'Zneužití státních vlajek je odporný čin'," dodal.

Pak to schytal i nadžízený mluvčího. „V současné situaci je povinností každého státotvorného politického subjektu postavit či podpořit protikandidáta Miloše Zemanovi v prezidentských volbách," myslí si Telička.

Loading...
Vstupte do diskuze (30)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 17:06 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Na to nemáte právo! Klaus ml. se naštval na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 10:44 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama