ČSSD chce letos kvůli Altnerovi ušetřit 55 milionů, s okamžitou platností

Praha – Úsporná opatření sociálních demokratů začínají platit okamžitě, jen letos by strana měla ušetřit 55 milionů korun. Uvedl to místopředseda ČSSD Martin Starec, který svým straníkům v souvislosti s nutností vyplatit bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi 337 milionů, představil plán o 20 bodech.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Martin Starec /ČSSD/
doporučujeme

Altner vyhrál spor s ČSSD, kterou zastupoval ve sporu o sídlo strany, Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu sociální demokraté musí zaplatit částku přes 18,5 milionu korun, která vzrostla o dalších více než 318 milionů kvůli smluvní pokutě za 5734 dní od podání žaloby do vynesení pravomocného rozsudku.

Starec zopakoval, že šetřit bude strana na všem a na všech. „Já jsem předložil komplexní návrh 20 bodů, těch 20 bodů bylo schváleno. Celková úspora v rozpočtu pro rok 2016 má hodnotu 55 milionů, je to realistické a propočítané," řekl Starec novinářům.

Konkrétní body svého programu nechtěl prozradit, napřed prý musí informovat předsednictvo. Potvrdil ale, že by mohli být členové strany vyzváni k zaplacení mimořádných příspěvků, navýšení aktuálních běžných příspěvků mezi variantami není. Má vzniknout sbírka.

Ministr vnitra Milan Chovanec v té souvislosti uvedl, že je třeba se soudním systémem něco dělat, aby se lidé dovolali spravedlnosti rychleji. Sociální demokraté chtějí podat dovolání, to ale nemá odkladný účinek. Podle Chovance strana debatuje o aspektech dovolání kvůli tomu, že Altnerovi byly po mnohaletém sporu přiřčeny všechny sankční úroky.

Úspory by měly zasáhnout i do rozpočtu 100 milionů na podzimní krajské a senátní volby. „Nedojde k žádné zásadní redukci. Určitý finanční výpadek budeme nahrazovat kontaktní kampaní, počty billboardů a tuny rozdaných koblih volby nevyhrávají," uvedl na jihomoravský hejtman Michal Hašek.

„Členové ČSSD budou mít dobrovolnou možnost pomoci, já sám jsem připraven poskytnout mimořádný dar ve výši 50 tisíc Kč, předpokládám, že se do této iniciativy zapojí zejména představitelé ČSSD ve veřejných funkcích na úrovni státu,krajů či měst a obcí, považuji to tak trochu za paralelu sbírky po požáru Národního divadla," uvedl k variantě mimořádných příspěvků straně.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lubomír Zaorálek má být novým ministrem kultury. na nabídku už prý kývl

21.08.2019 10:59 Místo Michala Šmardy Lubomír Zaorálek. Někdejší ministr zahraničí by se měl stát novým šéfem…

Vzpomínky na 21. srpen: Z dřívějších osvoboditelů stali okupanti. Omluví…

21.08.2019 09:59 Česko si dnes připomíná okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti…

Česká europoslankyně natočila "práci" ruských vojáků v Jižní Osetii.…

21.08.2019 08:46 Pirátská europoslanyně Markéta Gregorová na sociálních sítích zveřejnila „netypické fotky z…

Dusno v Praze: ČR si připomene srpen 1968 a 1969: Milion chvilek něco…

21.08.2019 07:01 V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama