Palas potrestán nebude, imunitní výbor zastavil disciplinární řízení

Praha – Disciplinární řízení proti senátorovi Jaroslavu Palasovi (za SPO) bylo zastaveno. Rozhodl o tom senátní imunitní výbor. Palas čelil obvinění ze zabavení podpisových archů k petici v Krnově na Bruntálsku .

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Jaroslav Palas
doporučujeme

Senátoři z výboru řízení zastavili kvůli tomu, že Palasovo jednání „nemělo všechny zákonem požadované znaky skutkové podstaty uvedeného přestupku", píše se v jednomyslně přijatém usnesení.

Někdejší ministr a hejtman čelil podezření, že v Krnově vzal podepsané petiční archy proti svému bývalému asistentovi, předsedovi dozorčí rady Krnovských vodovodů a kanalizací Jakubu Horáčkovi. Palas to odmítl s tím, že si vzal pouze text petice.

Krnovský zastupitel Ladislav Sekanina (KSČM) nicméně Palase obvinil z krádeže. Senátor podle něj z jeho trafiky, která byla jedním z petičních míst, vzal petici i s podpisovými archy.

Policie Sekaninovo oznámení předala k vyřízení městu, které věc na Palasovu žádost postoupilo Senátu. Senátor teď chce na autora obvinění podat trestní oznámení pro mediálně šířenou pomluvu a křivé obvinění.

Petice vznikla kvůli tomu, že dozorčí rada Krnovských vodovodů a kanalizací (KVaK) loni odvolala všechny tři jednatele této městské společnosti s 36 zaměstnanci, i když audit v ní žádná pochybení neodhalil.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama