Zdechovský: Další ze série šíleností paní ministryně Marksové - alimenty

Praha - "Paní ministryně práce a sociálních věcí Marksová chce, aby stát poskytoval tzv. zálohové výživné až 2500 korun měsíčně za neplatiče alimentů. Přičemž vyplacenou dávku by pak po hříšnících vymáhal úřad práce...už se hříšníci bojí," píše v komentáři, který má k dispozici server EuroZprávy.cz, lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tomáš Zdechovský /KDU-ČSL/
doporučujeme

Co k tomu dodat více, než že aktuální návrh paní Marksové je další ze série socialistických pitomostí ukazující na její absolutní nekompetentnost a na její schopnost skvěle rozhazovat státní peníze. S podobným návrhem přišla paní ministryně na vládě už dříve, v koalici s ním ale nepochodila. Když nemůže s návrhem dveřmi, zkusí přilézt oknem a když nepomůže ani to, pokusí se návrh protlačit komínem.

A já se proto ptám. Bude stát platit dluhy za všechny, kteří nedodrží soudem stanovené povinnosti? Nebylo by třeba lepší zajistit lepší práci soudů ve věci vymahatelnosti alimentů? Připadá mi to celé jako výzva, lidi neplaťte alimenty, protože stát je stejně zaplatí za vás. Namísto toho, aby soudy se snažili apelovat na rodiče, že se mají domluvit, dává tu ministryně další nesmyslný nástroj do rukou hádajících se rodičů, kteří nebudou nuceni se financích pro své děti domluvit.

Paní ministryně by měla v první řadě vysvětlit, jak chce přimět rodiče (nejen otce, ale také i matky, které utekly od otců) k tomu, aby platili, pokud toho nejsou schopné ani soudy? Proč se paní ministryně nezajímá o osud mnoha otců a matek, kteří jsou nemocní nebo bezdomovci a prostě vyměřené nesmyslné výživné ve výši 7 a více tisíc platit nemohou? Proč jim stát nepomůže a na místo toho trvá na nesmyslných soudních rozhodnutích?

Soudy neschopné zajistit vymahatelnost práva jsou na nic

Opravdu totiž nechápu, proč by měl stát kvůli neschopnosti soudů zajistit vymahatelnost práva platit za druhé. Nejsou-li soudy schopné vymáhat alimenty, připadá mi zcela absurdní představa, že se neplatící rodiče najednou začnou třást před pracákem. Alimenty by se měly vymáhat normální soudní cestou. Ostatně, neplatičů výživného zase není tolik, aby je nebylo možné uhlídat.

Možná by se paní ministryně Marksová spíše měla začít ptát, proč je nynější situace taková, jaká je. Bližší poznání české soudnické praxe opatrovnických soudů opravdu stojí za to. Ale to by se musela začít zajímat o skutečné problémy obyčejných lidí a ne vymýšlet hlouposti od stolu, jak se bohužel stalo jejím zvykem. Někdy je asi opravdu lepší nedělat vůbec nic a u paní ministryně Marksové to platí dvojnásob.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Babiš chce koalici zachovat, Šmarda ať se vzdá nominace

18.08.2019 13:14 Premiér Andrej Babiš (ANO) si přeje, aby pokračovala koalice mezi hnutím ANO a sociálními demokraty…

Třaskavý Balkán: Vypukne válka Srbska s Kosovem? Zeptali jsme se odbornice

18.08.2019 12:07 ROZHOVOR - Západní Balkán je regionem, který přidělává EU vrásky na čele. Srbsko a Kosovo jsou na…

Babišovi došla trpělivost: Ať ČSSD řekne, jestli nechce být ve vládě

17.08.2019 19:40 Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama