Zeman plánoval velkou akci. Evropa mu dala košem

Praha - Prezident Miloš Zeman pozval do Prahy desítky zástupců šlechtických a panovnických rodů z celé Evropy. Chtěl tak v plné parádě oslavit výročí Karla IV., nakonec z toho ale zřejmě nic nebude. Evropští lídři totiž jeho pozvání odmítají.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Prezident Miloš Zeman plánuje velkolepou oslavu 700 let od narození českého krále Karla IV. Podle informací serveru HlídacíPes.org proto pozval zástupce všech evropských panovnických rodů. Většina z nich ale zřejmě nedorazí.

"Pozvání členové norské královské rodiny dostali, ale z účasti se omluvili. Nepřijede nikdo," říká podle serveru Terje Englund z tiskového oddělení norské ambasády. "Pozvání přišlo, ale členové královské rodiny se museli omluvit. Nepřijede nikdo," uvedl za švédskou ambasádu Martin Severýn. 

Nejistá je prý i účast například kohokoli z Nizozemí. Dánská ambasáda nechtěla přítomnost členů královské rodiny komentovat. Více informací neposkytlo ani české Ministerstvo zahraničí. Ani Jiří Ovčáček serveru na otázky týkající se rozsahu pozvání a průběhu oslav neodpověděl.

Zeman prý také požádal britského premiéra Davida Camerona, aby se přimluvil za účast některého ze členů královské rodiny. Ten sice podle serveru prý slovo splnil, ale z Británie ani přesto nikdo nedorazí.

Loading...
Témata: Miloš Zeman
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama