ČSSD musí do pondělí zaplatit 337 milionů Altnerovi, vezme si úvěr

Praha - Sociální demokracie musí 337 milionů korun advokátu Zdeňku Altnerovi zaplatit do pondělí. Dnes strana dostala rozsudek a na zaplacení má tři pracovní dny.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

38. sjezd České strany sociálně demokratické
doporučujeme

Informaci serveru iDnes.cz potvrdil ČTK zdroj z vedení strany. Předsednictvo sociální demokracie nyní jedná o úsporných opatřeních, která bude strana kvůli platbě muset přijmout.

Místopředseda pro hospodaření ČSSD Martin Starec navrhl ušetřit v letošním roce 55 milionů korun. Jeho návrh dnes ráno schválilo grémium strany, která bude muset šetřit i v dalších letech.

Konkrétních 20 bodů, kde se má šetřit, projednává nyní předsednictvo sociální demokracie. V sobotu bude o úsporách jednat také ústřední výkonný výbor ČSSD.

Předsednictvo sociální demokracie dnes večer podle informací ČTK schválilo vzetí úvěru ve výši 338 milionů korun. Chce jím zaplatit 337 milionů korun bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi, což musí učinit do pondělí. Předsednictvo dnes jednalo také o úsporných opatřeních. Jen letos chce strana ušetřit 55 milionů korun, úspory se dotknou také volební kampaně před podzimními krajskými a senátními volbami.

"Všechno je schváleno a připraveno, ty peníze jsou k odeslání," řekl novinářům po jednání předsednictva první místopředseda strany Milan Chovanec (ČSSD). "Samozřejmě definitivně o té věci rozhodne ústřední výkonný výbor," uvedl také s odkazem na jeho sobotní zasedání. Příliš bližších podrobností nechtěli ale zástupci ČSSD po jednání sdělit.

Loading...
Témata: ČSSD
Vstupte do diskuze (20)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama