Trojkoalice předá ANO a ČSSD vlastní programové body

Praha – jednání o nové pražské koalici pokračují. Zástupci pražské Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) se dnes domluvili na programových požadavcích pro vyjednávání o obnově koalice s ANO a ČSSD. ČTK to řekl předseda zastupitelů Trojkoalice Petr Štěpánek (SZ). 

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pražské zastupitelstvo
doporučujeme

Detaily z dokumentu však Štěpánek neprozradil. Strany se nedávno dohodly, že se pokusí koaliční projekt oživit. Dosud společně řešily program a případné další praktické fungování koalice.

Neshody však panují v oblasti personálního obsazení rady, problémy vyvolává především postava předsedy Strany zelených - Matěj Stropnický.

„Coby hodnotový politický subjekt jsme připravili programové body, které předáme ANO a ČSSD k projednání," řekl Štěpánek. „Nejdříve jej musíme předat potenciálním koaličním partnerům. Mohu pouze říct, že body se týkají například sociální oblasti, kultury nebo infrastruktury," uvedl bez bližších informací.

Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice se rozpadla loni na konci října na jednání zastupitelstva, kdy byli odvoláni čtyři radní, a to hlasy opozice i koalice. Od té doby strany bezvýsledně hledají nové složení koalice.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama