Víděl jsem mrtvé na Majdanu, Ukrajina je rukojmí. Holanďané skočili na lep Rusům, zapomněli na MH17, varuje Štětina

Praha/Brusel – Europoslanec TOP 09 a místopředseda parlamentního podvýboru pro obranu a bezpečnost považuje výsledky nizozemského referenda za zklamání. Poukazuje, že na výsledku se podílely také různé dezinformační kampaně.

Přidejte svůj názor 74 komentářů

371
doporučujeme

„Výsledky nizozemského referenda o ratifikaci asociační dohody s Ukrajinou jsou zklamáním. Ukrajina se stala předmětem manipulace populistů v Nizozemsku, kteří ji vzali jako rukojmí ve svém boji proti EU," přiznal europoslanec v oficiálním prohlášení.

Asociační dohoda je podle něj výrazem touhy Ukrajinců přiblížit se k Evropské unii. „Proto svrhli zkorumpovanou proruskou vládu a proto se bránili ruským okupantům, kteří ukrojili kus jejího území.  Ukrajina zaplatila bolestivou cenu. Byl jsem na Majdanu v den, kdy ostřelovači stříleli do nevinných lidí, viděl jsem mrtvé a zraněné. Na Majdanu Ukrajinci demonstrovali za Evropu a evropský systém práva," připomíná Štětina.

Ani Nizozemcům by podle něj neměl být osud Ukrajiny lhostejný. „Konflikt na Ukrajině, který rozpoutal Putinův režim, však přinesl velké oběti i z Nizozemska. Dezinformační politika euroskeptiků podporovaných Ruskem ale dokázala způsobit,  že Holanďané zapomněli i na své mrtvé ze sestřeleného civilního letu  MH17 nad Donbasem," říká politik.

„Chci věřit, že ta necelá čtvrtina voličů, která se postavila proti asociační dohodě s Ukrajinou (ostatní buď hlasovali pro, nebo se zkrátka nezúčastnili) není hlasem celého Nizozemska. Výsledky referenda je ale třeba respektovat. Je také ale nutné si přiznat, že Holanďané skočili na lep Ruské federaci. K neprospěchu Ukrajiny a k neprospěchu celé Evropské unie právě pod předsednictvím Nizozemska," posteskl si Štětina.

Na sociálních sétéch pak dodal, že výsledek nizozemnského referenda nahání „vodu na mlýn panu Konvickovi, panu Okamurovi i prezidentu Zemanovi".

Loading...
Vstupte do diskuze (74)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama