Veleba se vrátil od Jílkové: Snaha o dialog je zbytečná, lidé se od sebe neustále vzdalují

Praha – Tento týden se v pořadu České televize Máte slovo debatovalo o incidentech, které doprovázely návštěvu čínského prezidenta Si Tin-pchinga v Praze. Jedním z diskutujících byl i senátor a předseda strany SPO Jan Veleba. Když přišel ze studia domů, diskuzi ostře okomentoval na sociálních sítích.

Přidejte svůj názor 80 komentářů

Jan Veleba, předseda senátorského klubu SPO - KSČM a Severočech
doporučujeme

U Michaely Jílkové se na jedné straně střetli hradní mluvčí Jiří Ovčáček a právě Veleba, kteří poukazovali s odkazem do zahraničí, že pocty, které se dostaly čínské delegaci, jsou jinde ve světě běžné a že nešlo o žádné „podlézání". Připomínali také, že spolupráce s Čínou je pro Česko výhodná například v ekonomickém směru.

Psali jsme:  

Proti nim stál například ministr kultury Daniel Herman, nebo aktivista Jan Rovenský. V publiku pak byli další lidé, kteří po Praze v době návštěvy chodili s tibetskými vlajkami. Ti naopak zdůrazňovali represe komunistického režimu v Číně, porušování lidských práv i to, že si ambasáda přivezla vlastní „vítače", kteří pak napadali lidskoprávní demonstranty.

Veleba na sociálních sítích poděkoval lidem za podporu, dodal ale, že odlétá do zahraničí a že tedy nemá prostor na jednotlivé připomínky reagovat. „O včerejším pořadu si každý uděláte úsudek sám. Můj je ten, že to je 'diskuse', ve které druhá strana nemá racionální argumenty a jakákoliv snaha po dialogu je zbytečná. Diskutujte s někým o zemi, v níž ten dotyčný nikdy nebyl... O 'duchaplném' chování některých účastníků včerejšího večera si každý udělá obrázek sám," pustil se do svých „protivníků" Veleba.

Přestože teď na větší reakce nemá, slíbil, že jakmile se vrátí, tématu se bude pečlivě věnovat. „Proto to napravím a po návratu z cest vydám o Číně několik článků. První by měl vyjít za týden. Tož vážení a milí, mějte se tu v té naší krásné zemi, kde lidé se od sebe bohužel vzdalují víc a víc, fajn a za týden a několik dní se těším na další komunikaci!" dodal senátor.

Loading...
Vstupte do diskuze (80)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama