Poslanci ODS a TOP 09 podali ústavní stížnosti kvůli EET

Praha - Několik poslanců ODS a TOP 09 podalo k Ústavnímu soudu stížnosti a v nich žádají soud, aby zrušil usnesení, kterým Sněmovna schválila zákon o elektronické evidenci tržeb.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Marek Benda (ODS)
doporučujeme

Podle poslance ODS Marka Bendy, který je jedním ze stěžovatelů, toto usnesení omezilo práva poslanců vykonávat svůj mandát. ODS to uvedla v dnešním tiskovém prohlášení. Dnešní Mladá fronta Dnes píše s odvoláním na osmistránkový dokument, který má k dispozici, že jako stěžovatel vystupuje i bývalý ministr spravedlnosti a nynější poslanec ODS Pavel Blažek.

Napadené usnesení číslo 1068 konstatuje, že Sněmovna vyslovuje souhlas se zákonem o elektronické evidenci tržeb ve znění schváleném Sněmovnou. Jako ověřovatel je pod tímto usnesením podepsán předseda poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů František Laudát.

"Ano, stížnost jsem podal, domnívám se, že má velkou šanci na úspěch. Podrobnosti zveřejníme příští týden," řekl deníku Blažek. Podle dokumentu si stěžuje na tři sněmovní usnesení. Předně na to, že koalice na mimořádné schůzi 10. února předčasně ukončila rozpravu o zákoně, přestože byla do diskuse přihlášena ještě skupina poslanců. Rozporuje schválení evidence tržeb a napadá postup předsedajícího tehdejší schůze Jana Hamáčka (ČSSD).

Podle ministra fiancí Andreje Babiše (ANO) ale bylo vše v pořádku. "Ten zákon byl čten zhruba 260 dnů. Já myslím, že to proběhlo v pořádku. Ta schůze byla v pořádku a jsem přesvědčen, že nám Ústavní soud dá za pravdu," řekl dnes novinářům.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama