Babiš je utrácející socialista, stát mu ale nepatří. Lidé si zaslouží něco lepšího, rozjel se expert ODS

Praha – Ministr financí Andrej Babiš dnes na tiskové konferenci mluvil o plánech týkajících se schodku státního rozpočtu. Ministerstvo financí podle něj plánuje snížit schodek rozpočtu do roku 2019 na 30 miliard korun. Podle ekonomického experta ODS se však z Babiše stává „obyčejný utrácející socialista“.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí v pořadu Máte slovo
doporučujeme

Letos je naplánován schodek 70 miliard korun a na příští rok připravuje MF rozpočet se schodkem 60 miliard korun. ODS ale jeho plány nadšena není.

Psali jsme:  

„Babiš dnes představil neakceptovatelné cíle rozpočtové politiky na nejbližší roky. Není možné v zájmu daňových poplatníků přistoupit v dobách ekonomického růstu na 60miliardový schodek rozpočtu v příštím roce a 50miliardový schodek rozpočtu v roce 2018. To je projev neschopnosti hospodárně a efektivně nakládat s penězi daňových poplatníků," varuje před plány šéfa hnutí ANO Skopeček.

Tímto plánem se podle občanského demokrata z Babiše definitivně stává obyčejný socialista, který si libuje ve vysokých deficitech v dobách ekonomického růstu, v přerozdělování peněz daňových poplatníků a tedy i ve vysokých daních. „Přitom ještě v červnu roku 2014 v pořadu OVM hovořil Babiš o tom, že vyrovnaného rozpočtu bychom mohli dosáhnout v roce 2017. Schopný a úspěšný ministr financí by to v době stávajícího ekonomického růstu jistě dokázal. Andrej Babiš ukazuje, že toho schopen není," pustil se do šéfa rezortu financí Skopeček.

Poslal také vzkaz svým politickým kolegům. „Všechny politické strany, které si v zájmu ekonomické stability naší země přejí zdravé veřejné finance, musí ministru financí poslat vzkaz, ještě dokud je čas. S takto špatným a neumětelským rozpočtem nelze předstoupit před Poslaneckou sněmovnu. Jestli chce Andrej Babiš takto řídit svoji firmu, prosím, stát mu ale nepatři a daňoví poplatníci si zaslouží lepší a zdravější rozpočet," dodává ostře Skopeček.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hlavní líčení v kauze Vidkun nehude? Obhájci chtějí předběžné projednání…

19.08.2019 13:48 Obhájci v olomoucké korupční kauze Vidkun se chtějí vyhnout projednání případu u hlavního líčení.…

Kyberútok na MZV? Senátorům jsme informace neposkytli, brání se NÚKIB

19.08.2019 12:51 Aktualizováno Ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušan Navrátil dnes na…

ČSSD trvá na Šmardovi. Zeman se pohybuje mimo ústavu, láteří Hamáček

19.08.2019 12:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby…

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama