O nové koalici v Brně chtějí jednat i lidovci

Brno - Koaliční KDU-ČSL v Brně bude vyjednávat o nové možné koalici. ČTK to dnes v prohlášení sdělil lidovecký městský výbor.

Přidejte svůj názor

Magistrát města Brna
doporučujeme

Současné koalici ve složení ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a Strana zelených hrozí rozpad kvůli neshodám. Lidovci reagují na to, že koaliční ANO začalo vyjednávat o nové koalici s opoziční ČSSD.

K sociálním demokratům mají nejblíže i lidovci. ČSSD jedná s ANO, ale podle brněnského předsedy strany Olivera Pospíšila se nebrání ani jednání s lidovci.

Hnutí ANO informovalo o tom, že jedná o nové možné koalici s ČSSD. Jihomoravský předseda ANO Marek Janíček (ANO) to odůvodnil tím, že se hnutí nedaří v současné koalici prosadit některé zásadní body, například zefektivnění chodu městských firem, které má vést ke stomilionovým úsporám.

ANO spolu s koaličním Žít Brno už s opozičními sociálními demokraty jednalo, další schůzka se chystá po víkendu. Lidovci k tomu zaujali své stanovisko. "Koaliční partner ANO za zády ostatních členů koalice veřejně sděluje, že hledá nové partnery ke koaliční spolupráci a na toto téma prokazatelně jedná s opoziční ČSSD. Toto jednání považujeme za neseriózní a fakticky popírající existenci stávající koalice," stojí v prohlášení KDU-ČSL. Proto strana zahájí jednání o jiné koalici. "Vzhledem k velké programové shodě preferuje KDU-ČSL navázání spolupráce s ČSSD," píšou lidovci.

Loading...
Témata: Brno
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama