Důchodci a rodiny ušetří? ČSSD má plán

Praha - ČSSD zvažuje zavedení přídavků na děti i pro rodiny se středními příjmy, zvýšení financování sportu či levnější léky pro seniory a děti. Novinářům to řekl předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka.

Přidejte svůj názor 61 komentářů

Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda vlády
doporučujeme

Podle něj jde o nové body, s nimiž ČSSD potenciálně přijde a ještě o nich bude diskutovat. Nový program si chce strana schválit na sjezdu plánovaném na jaro příštího roku, program pro letošní senátní a krajské volby představí před prázdninami nebo těsně po nich.

Ohledně podpory rodin s dětmi Sobotka poukázal na to, že nárok na dětské přídavky nyní mají vysloveně jen nízkopříjmové skupiny. "Bylo by dobře, kdyby se rozšířil okruh rodin, které mají nárok na dětské přídavky a stejně tak na porodné," uvedl s tím, že ČSSD bude diskutovat o tom, aby se nárok na přídavky z kritéria 2,4 násobku životního minima zvýšil na 3,5 násobku.

Strana by také chtěla výrazně zvýšit financování sportu. "Domníváme se, že bychom měli už příští rok usilovat o to, aby do sportu šlo alespoň šest miliard korun," přiblížil Sobotka. Uvažuje o bezplatné podpoře sportovní činnosti ve školních družinách formou hodiny pohybu navíc.

Děti by také stejně jako senioři mohly mít nárok na levnější léky. Současný limit 2500 korun, po jehož překročení vrací doplatky na lécích pojišťovna, by se měl podle představy ČSSD snížit u lidí nad 65 let a dětí na 2000 korun ročně, u lidí starších 70 let pak na 1000 korun ročně. "Mohla by to být zajímavá úleva, současně je to vysoce kontrolovatelné a skutečně by to mířilo k lidem, kteří jsou skutečně nemocní," konstatoval Sobotka.

Loading...
Témata: ČSSD | Bohuslav Sobotka
Vstupte do diskuze (61)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vladimír Huněk. Údajný dědic miliard, který napálil Ransdorfa

22.08.2019 09:02 Policejní vyšetřování údajného dědice miliardového konta ve Švýcarsku Vladimíra Huňka, známého z…

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama