Poslanci projednají o omezení prodejní doby v obchodech

Praha - Poslanci budou rozhodovat o zákonu, který omezuje prodejní dobu v obchodech. Projednají i novou regulaci a zdanění hazardu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Poslanecká sněmovna
doporučujeme

Začátkem května by měli schvalovat návrh, který zakazuje kouření v restauracích a barech. Na programu jsou i další body, například vládní návrh, který rozšiřuje možnosti boje s praním špinavých peněz. Schůze začne v úterý odpoledne a s týdenní přestávkou na jednání výborů by měla trvat do začátku května.

Hned v úvodu schůze by měli poslanci rozhodnout o senátních úpravách novely, která má usnadnit poskytování příspěvku na zvláštní pomůcku dětem se zdravotním postižením. Během schůze by mohla Sněmovna projednat i další zákony, které jí vrátil Senát. Jde například o nový zákon o zadávání veřejných zakázek, kde senátoři navrhují odložit jeho účinnost o tři měsíce proti vládnímu návrhu.

Na programu je také novela zákona o registru smluv, v níž chtějí lidovečtí poslanci v čele s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) dát novelou výjimku pro pivovar Budvar. Zveřejňování smluv Budvaru by podle nich odkrylo jeho obchodní strategii, ohrozilo postavení pivovaru na trhu, jeho konkurenceschopnost a vedlo by ke snížení zisků.

Poslanci by se mohli zabývat i vládní novelou zákona o střetu zájmů. V předloze budí pozornost pozměňovací návrh sociálního demokrata Jana Chvojky, který má za cíl, aby člen vlády nesměl být ovládající osobou ve firmách. Koaliční špičky se chtějí o svém postoji k tomuto návrhu ještě dohodnout. Kritici návrhu vytýkají, že směřuje hlavně vůči předsedovi vládního hnutí ANO a ministru financí Andreji Babišovi.

Stejně tak se chce koalice ještě dohodnout na konečné podobě zdanění hazardu a rozdělení výnosů z něj mezi obce a stát. Sněmovní rozpočtový výbor doporučil schválit vyšší podíl obcí na úkor státu a také dvě sazby zdanění hazardu, zatímco vláda navrhuje tři sazby.

V pátek by Sněmovna mohla schvalovat senátní návrh na omezení prodejní doby v obchodech.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama