Muslimové by se měli stydět, varuje europoslanec

Praha - Kritika muslimů a islámu již není doménou pouze lídra Bloku proti islámu Martina Konvičky. Veliké překvapení vyvolalo vystoupení saudské televizní moderátorky muslimského vyznání Nadine Al-Budair na soukromém televizním kanálu Rotana Khakijiyya TV, uvedl pro EuroZprávy.cz lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Tomáš Zdechovský /KDU-ČSL/
doporučujeme

Televize podle europoslance třetího dubna přerušila vysílání tamní televize proslovem, kde doslova uvedla: "Kdykoliv teroristé masakrují nevinné civilisty, předhání se chytráci a hypokrité jedni s druhými v tom, že říkají, že tito lidé nereprezentují Islám nebo muslimy. Možná by nám někdo z nich mohl říci, kdo tedy Islám a muslimy reprezentuje. Jsme svědky toho, jak lidé závodí ve snaze být první v poukazování na to, že to co se děje, nemá co dělat s muslimy, a že teroristé jsou něco jako bezdomovci závislí na alkoholu nebo na drogách."

"Nadine Al-Budair dále pokračovala, že jsou to muslimové, kteří vybuchují v sebevražedných bombových atentátech a útočí bombami na ostatní. Proto se ptá, proč arabští šejkové, experti, žurnalisté a všichni arabští státní představitelé a úředníci nezpytují své svědomí, když hovoří o pachatelích?" ptá se europoslanec.

Zdechovský dále podotýká, že moderátorka také odsoudila útoky v Bruselu. Podle Nadine Al-Budair přišel čas nato, aby se, po odporných bruselských bombových útocích, muslimové zastyděli a přestali jednat, jako by ti teroristé byli něčím výjimečným a dále pokračuje:
- Musíme přiznat, že jsou všude, jejich národnost je arabská a jejich náboženstvím je Islám.
- Musíme přiznat, že se mezi námi narodili, a že jsme to my, kdo je naučil zpaměti citovat učení všech Salafických knih.
- Musíme přiznat, že jsou to námi založené a vedené školy a univerzity, kdo je naučil, že všichni ostatní jsou nevěřící.

"Všichni muslimové by si měli podle moderátorky uvědomit, že je to jejich náboženská výchova, která přiměla tyto mladíky opustit Korán, a semknout se kolem jeho falešných interpretů. Muslimové by si měli přiznat pravdu," cituje Zdechovský.

Na závěr svého vystoupení se moderátorka ptá: „Proč nemají odvahu přiznat, že jsou to oni, kdo nás učili, že džihád je povinností muslimů a kdo legalizovali politické války, za použití scestných a ostudných výkladů, které dovolují zabíjení, otroctví a ničení?" "Pevně věřím, že podobné názory muslimů uslyšíme nejen z médií stále častěji," uzavřel europoslanec.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama