Zeman přivítal rakouského prezidenta Fischera ve Stochově

Stochov – Na Návštěvu České republiky dnes přijel rakouská prezident Heinz Fischer. Se svým českým protějškem Milošem Zemanem dnes na nádraží ve Stochově na Kladensku odhalili pamětní desku, který bude připomínat setkání T. G. Masaryka s tehdejším rakouským prezident Michaelem Hainischem.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Miloš Zeman, prezident České repubilky
doporučujeme

Československo a Rakousko při jejich setkání, ke kterému došlo před 95 lety, uzavřely první smlouvu o spolupráci. Zeman s Ficherem dnes odhalením pamětní desky tento moment připomněli.

Rakouská hlava státu je v České republice na dvoudenní návštěvě, do Prahy přijel Fischer vlakem se svou ženou Margit. Z hlavního města jel speciální soupravou s historickými vozy do Stochova.

Na nádraží ve Stochově přijel vlak s parní lokomotivou a se salónním vozem Tomáše Garrigua Masaryka a arcivévody Ferdinanda d´Este před 13:00. Oba státníky čekala přehlídka čestné jednotky v historických uniformách československých legionářů.

Po odhalení pamětní desky u vstupu do nádražního prezidentského salonku Fischer krátce promluvil s dětmi ze stochovské základní školy. Z nádraží prezidenti odjeli na lánský hřbitov, kde položili věnec na Masarykův hrob. Poté následoval odjezd do lánského zámku, kde byl Fischer uvítán s vojenskými poctami.

Oba prezidenti se svými manželkami také v Lánech soukromě poobědvali.

Rakouský prezident podle agentury APA oznámil, že chce s prezidentem Zemanem hovořit mimo jiné o „velmi rozdílné situaci a zájmech ve vztahu k uprchlíkům".

V Česku Fischer zůstane do úterý, kdy se setká s premiérem Bohuslavem Sobotkou a navštíví česko-rakouský podnikatelský seminář. Z Prahy odjede opět vlakem v úterý odpoledne.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemana vyřeší příroda, doufá europoslanec. Ovčáček vypálil do protiútoku

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman na sebe strhl pozornost slovy o případném udělení abolice premiéru Andreji…

Ostrá dohra Jílkové: Foldyna jen kroutí hlavou. Tohle by prý měli pouštět…

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Diskuzní pořad české televize Máte slovo dlouhodobě vyvolává velmi ostré reakce. někteří volají po…

Foldyna zůstává v ČSSD. Na vyloučení se nenašlo dost hlasů

20.09.2019 17:50 Poslanec Jaroslav Foldyna i šéf krajské ústecké ČSSD Miroslav Andrt dnes přestáli hlasování o…

Šik proti Zemanovi? Fiala navrhl schůzku opozičních stran, vyjma SPD

20.09.2019 17:20 Aktualizováno Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama