Zeman přivítal rakouského prezidenta Fischera ve Stochově

Stochov – Na Návštěvu České republiky dnes přijel rakouská prezident Heinz Fischer. Se svým českým protějškem Milošem Zemanem dnes na nádraží ve Stochově na Kladensku odhalili pamětní desku, který bude připomínat setkání T. G. Masaryka s tehdejším rakouským prezident Michaelem Hainischem.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Miloš Zeman, prezident České repubilky
doporučujeme

Československo a Rakousko při jejich setkání, ke kterému došlo před 95 lety, uzavřely první smlouvu o spolupráci. Zeman s Ficherem dnes odhalením pamětní desky tento moment připomněli.

Rakouská hlava státu je v České republice na dvoudenní návštěvě, do Prahy přijel Fischer vlakem se svou ženou Margit. Z hlavního města jel speciální soupravou s historickými vozy do Stochova.

Na nádraží ve Stochově přijel vlak s parní lokomotivou a se salónním vozem Tomáše Garrigua Masaryka a arcivévody Ferdinanda d´Este před 13:00. Oba státníky čekala přehlídka čestné jednotky v historických uniformách československých legionářů.

Po odhalení pamětní desky u vstupu do nádražního prezidentského salonku Fischer krátce promluvil s dětmi ze stochovské základní školy. Z nádraží prezidenti odjeli na lánský hřbitov, kde položili věnec na Masarykův hrob. Poté následoval odjezd do lánského zámku, kde byl Fischer uvítán s vojenskými poctami.

Oba prezidenti se svými manželkami také v Lánech soukromě poobědvali.

Rakouský prezident podle agentury APA oznámil, že chce s prezidentem Zemanem hovořit mimo jiné o „velmi rozdílné situaci a zájmech ve vztahu k uprchlíkům".

V Česku Fischer zůstane do úterý, kdy se setká s premiérem Bohuslavem Sobotkou a navštíví česko-rakouský podnikatelský seminář. Z Prahy odjede opět vlakem v úterý odpoledne.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama