Zeman přivítal rakouského prezidenta Fischera ve Stochově

Stochov – Na Návštěvu České republiky dnes přijel rakouská prezident Heinz Fischer. Se svým českým protějškem Milošem Zemanem dnes na nádraží ve Stochově na Kladensku odhalili pamětní desku, který bude připomínat setkání T. G. Masaryka s tehdejším rakouským prezident Michaelem Hainischem.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Miloš Zeman, prezident České repubilky

Československo a Rakousko při jejich setkání, ke kterému došlo před 95 lety, uzavřely první smlouvu o spolupráci. Zeman s Ficherem dnes odhalením pamětní desky tento moment připomněli.

Rakouská hlava státu je v České republice na dvoudenní návštěvě, do Prahy přijel Fischer vlakem se svou ženou Margit. Z hlavního města jel speciální soupravou s historickými vozy do Stochova.

Na nádraží ve Stochově přijel vlak s parní lokomotivou a se salónním vozem Tomáše Garrigua Masaryka a arcivévody Ferdinanda d´Este před 13:00. Oba státníky čekala přehlídka čestné jednotky v historických uniformách československých legionářů.

Po odhalení pamětní desky u vstupu do nádražního prezidentského salonku Fischer krátce promluvil s dětmi ze stochovské základní školy. Z nádraží prezidenti odjeli na lánský hřbitov, kde položili věnec na Masarykův hrob. Poté následoval odjezd do lánského zámku, kde byl Fischer uvítán s vojenskými poctami.

Oba prezidenti se svými manželkami také v Lánech soukromě poobědvali.

Rakouský prezident podle agentury APA oznámil, že chce s prezidentem Zemanem hovořit mimo jiné o „velmi rozdílné situaci a zájmech ve vztahu k uprchlíkům".

V Česku Fischer zůstane do úterý, kdy se setká s premiérem Bohuslavem Sobotkou a navštíví česko-rakouský podnikatelský seminář. Z Prahy odjede opět vlakem v úterý odpoledne.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama