Lidovci v Brně nechtějí připustit stejný scénář jako v Praze

Brno - KDU-ČSL v Brně nechce připustit stejný scénář jako v Praze, kde se loni v listopadu rozpadla koalice a dodnes nevznikla nová.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

ČTK to dnes řekla primátorova náměstkyně Klára Liptáková (KDU-ČSL), která považuje současnou brněnskou koalici ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a SZ za ukončenou. Hnutí ANO ale považuje koaliční smlouvu mezi těmito subjekty za platnou. Podle primátora Petra Vokřála (ANO) nedostalo ANO žádnou výpověď.

Liptáková uvedla, že důvodem rozpadu brněnské koalice je jednání ANO s Žít Brno a opozicí o nové možné koalici za zády lidovců a zelených. Lidovci proto uzavřeli dohodu s opoziční ČSSD a budou hledat nové partnery pro možnou koalici. Na úterním zasedání zastupitelstva však nebudou dávat žádné podněty ke změnám v radě.

"Žádné změny nechystáme. Zatím není vytvořená nová koalice a je potřeba projednávat běžné body, které nejsou nijak v rozporu. Jsme přesvědčení, že město má spoustu agendy, a dokud nebude nalezena životaschopná koalice, setrváme ve svých funkcích," řekla Liptáková s tím, že spolupráce ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a SZ může ještě dočasně fungovat do doby, než se najde nový stabilní funkční mode.

Zároveň přiznala, že bude-li to nutné, odejdou lidovci i do opozice. Spolu se sociální demokracií mají 18 mandátů z celkových 55, k nadpoloviční většině jich je potřeba 28. Lidovci však hodlají společně se sociálními demokraty jednat se všemi kromě KSČM o nové koalici. "Připadá nám seriózní oslovit ANO jako vítěze voleb, ale budeme jednat se všemi demokratickými stranami," uvedla Liptáková.

Loading...
Témata: Brno | KDU - ČSL | Hnutí ANO
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama