Prostějovskou organizaci ANO opustilo 12 členů. Co se stalo?

Prostějov – Z prostějovského hnutí ANO odešla asi čtvrtina členů. Ti poukazují na to, že se hnutí vydal směrem, který je proti jejich zásadám. Členem prostějovské organizace ANO je první místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek. 

Přidejte svůj názor 1 komentář

Třetí celostátní sněm hnutí ANO
doporučujeme

Prostějovskou organizaci hnutí kvůli neshodám opustilo 12 ze zhruba čtyř desítek členů včetně podnikatelky Hany Naiclerové, která byla lídrem hutí při posledních komunálních volbách v Prostějově. Mezi bývalými členy jsou tři zastupitelé. V pětatřicetičlenném prostějovském zastupitelstvu ANO zaujímá opoziční lavice a nyní tak bude mít pouze tři zastupitele.

Zatupitelé, kteří odešli, vydali společné prohlášení. „Odchod z hnutí jsme vyhodnotili jako jedinou možnou variantu. Směr, který hnutí v poslední době nabralo na místní úrovni, nemá nic společného se zásadami, pro které jsme do hnutí vstoupili, hájili je a prosazovali na politickém kolbišti," uvádí zastupitelé Naiclerová, František Filouš a František Švec.

Ti, kteří odešli, obvinili vedení prostějovské organizace ANO z „manipulace a intrik", pomocí kterých prý prostějovskou buňku hnutí ovládají. „Jak se v průběhu času ukázalo, někomu stále šlapeme na kuří oka. Mocenské vazby v Prostějově jsou zřejmě natolik silné, že prostřednictvím nastrčených posluhovačů dochází v oblastní organizaci hnutí k odklonu od programových zásad a naopak k souznění s mocenskými zájmovými skupinami," uvedla trojice zastupitelů.

Členská základna prostějovské buňky ANO podle nespokojených zastupitelů není objektivně a pravdivě informována o činnosti zastupitelského klubu hnutí ANO. Členům hnutí jsou prý předkládány účelové, tendenční a lživé informace z místního bulvárního plátku, který ovládá radní za ČSSD, hanící členy zastupitelského klubu ANO, tvrdí Naiclerová, Filouš a Švec, podle kterých vedení prostějovské organizace na sněmech ANO práci trojice zastupitelů hanělo a označovalo ji za obstrukce a zdržování.

Neshody podle trojice členů prostějovského zastupitelstva panovaly i v klubu zastupitelů ANO, kde prý dva členové v podstatných věcech hlasují v rozporu s programovými cíli hnutí a v souladu s vládnoucí koalicí, kterou v Prostějově tvoří ČSSD, PéVéčko a KSČM.

„Mrzí nás, že ani první místopředseda Faltýnek, který má dostatek mediálního prostoru, neuvedl na pravou míru lži šířené bulvárem o naší činnosti," napsala trojice zastupitelů. I on je totiž členem prostějovské organizace ANO.

„Náhlý odchod dvanácti členů z naší prostějovské oblasti mě sice mrzí, protože nedělá dobré jméno hnutí ANO, ale respektuji ho a popravdě mě příliš nepřekvapil," komentoval odchod 12 členů krajský předseda ANO Ladislav Okleštěk. Problém podle něj vznikl především mezi zastupiteli, kteří se v klíčových otázkách chodu města se nedokázali shodnout, a to pak přenesli i dovnitř členské organizace.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

21. srpna bude v Praze dusno. Pochod proti Zemanovi a Babišovi vyrazí do…

19.08.2019 09:14 Na současné politické problémy chce při pochodu k připomínce výročí událostí z 21. srpna 1969…

Ruský útok na Česko? Schází se Bezpečnostní rada státu

19.08.2019 05:32 Kvůli kybernetickému útoku proti ministerstvu zahraničí se dnes ráno sejde Bezpečnostní rada státu …

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama