Kláro, no ty mi dáváš, jeee... V Brně se demonstrovalo za udržení koalice

Brno – Podporu stávající brněnské magistrátní koalici dnes před jednáním zastupitelstva přišla podpořit asi dvacítka převážně mladých demonstrantů. Koalice ve složení ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a Strana zelených se podle všeho rozpadá, lidovci ji považují za ukončenou, další strany však nesouhlasí.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Magistrát města Brna
doporučujeme

Koalice se začala rozpadat minulý týden, kdy se ANO nemohlo dohodnout s lidovci na řízení městských firem. Proto začalo jednat s opoziční ČSSD. Lidovci považují koalici za ukončenou a hledají spolu s opoziční ČSSD nové koaliční partnery, avšak ANO, Žít Brno a zelení považují koalici stále za platnou.

Přestože kvůli rozdílným postojům koaličních partnerů není jasné, zda koalice stále platí, či nikoliv, nikdo ze zastupitelů zatím nevznesl na situaci dotaz. Nikdo zatím ani nepodal návrh na odvolání primátora Petra Vokřála (ANO) nebo někoho z členů rady.

Více než dvacítka lidí přišla dnes demonstrovat na zasedání brněnského zastupitelstva na znamení podpory pro udržení stávající koalice.

Demonstranti i ostatní lidé vyjádřili názor, aby zůstala současná koalice pohromadě. Na zastupitelstvo přišli s transparenty, na kterých bylo napsáno: „Na radnici chceme starou koalici." „Ano politice, stop politikaření." „Bez ODS, bez korupce, bez Onderky," kterým varovali před návratem bývalého primátora Romana Onderky (ČSSD) k moci. "Kláro, no ty mi dáváš, jeee," čímž naráželi na lidoveckou náměstkyni Kláru Liptákovou.

Josef Patočka, jeden z demonstrantů, řekl, že dříve lidé demonstrovali a vyjadřovali nesouhlas s vedením města. „Byla tady arogance a s občany se nikdo nebavil. Nejsme tady proto, abychom vyjadřovali podporu stranám, ale vyjadřujeme podporu programu, protože se za pouhé dva roky podařilo koalici více, než se podařilo dříve," uvedl Patočka. Další diskutující poukázali na to, že se za současné koalice daří sociální politice, kulturním projektům, ale také se myslí například na sportoviště nebo na zlepšení situace v dopravě.

Na zasedání vystoupil také bývalý předseda republikánů Miroslav Sládek, který poukázal na nesplněné sliby o dosazení odborníků do městských firem, mluvil o možné privatizaci společnosti Teplárny Brno, která z části patří městu, ale také o tom, že v Brně se budou stavět načerno mešity a minarety. Ostatní demonstranti ho ale vypískali.

„Dnes se na zastupitelstvu poprvé objevilo něco, co bývalo za vlády předchozí koalice běžné téměř na každém zasedání, tedy nespokojení občané s transparenty. Rozdíl je ovšem diametrální: dnešní demonstranti totiž neprotestují za rezignaci koalice, ale naopak za její zachování," komentoval demonstraci na sociálních sítích primátor Petr Vokřál.

Loading...
Témata: Brno | Demonstrace | Hnutí ANO
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišovi došla trpělivost: Ať ČSSD řekne, jestli nechce být ve vládě

17.08.2019 19:40 Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek…

Rakety USA v Asii. Bude válka? Expert nám prozradil, o co Američanům jde.…

17.08.2019 07:41 ROZHOVOR - Východní Asie je dalším místem, kde to v současnosti vře. Prodemokratičtí demonstranti…

Se Šmardou ve vládě nebudu, prohlásil Babiš

16.08.2019 20:26 Premiér Andrej Babiš (ANO) s kandidátem ČSSD na ministra kultury Michalem Šmardou ve vládě nebude,…

Migranti jsou jako invazivní rostliny? Policie vyšetřuje poslankyni…

16.08.2019 19:11 Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama