Prezident Fischer pokračuje v návštěvě Prahy, ocenil české moderní umění

Praha – Druhý den návštěvy v České republice zahájil rakouský prezident Heinz Fischer prohlídkou galerie moderního umění Museum Kampa a setkáním ve firmě Reiwag/Komwag. Ještě dnes se Fischer vlakem vrátí opět do Rakouska.

Přidejte svůj názor

Rakouský prezident Heinz Fischer
doporučujeme

Na Kampě rakouský prezident zhlédl výstavy českých autorů Františka Kupky a Karla Trinkewitze. Během přibližně hodinové komentované prohlídky ho zaujaly Trinkewitzovy politické koláže i Kupkovy abstraktní obrazy. Ocenil také výhled z terasy budovy Sovových mlýnů, na níž se na vlastní přání nechal vyfotografovat se svou manželkou i dalšími členy delegace.

Poté se rakouská hlava státu přesunula na česko-rakouské podnikatelské fórum, kterého se zúčastnil také český prezident Miloš Zeman.

Rakouský prezident měl také na programu schůzku s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Rozhovor by se měl týkat aktuálních evropských otázek, kterým v poslední době dominuje migrace. Fischer se Sobotkou budou mluvit také o rozvoji přeshraniční spolupráce, dopravní infrastruktury, vzájemného obchodu a investic nebo o spolupráci ve vzdělávání.

Na závěr návštěvy Fischer navštíví Rakouské gymnázium v Praze a památník hrdinů heydrichiády. Jeho návštěva skončí rozloučením obou prezidentů na pražském hlavním nádraží. Fischer se do Rakouska vrátí stejným způsobem, jakým v pondělí přijel, tedy vlakem.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama