ODS a TOP 09 jdou do boje za zrušení evidence tržeb, brzy podají návrh k ÚS

Praha - Zástupci ODS a TOP 09 podají návrh na zrušení zákona o elektronické evidenci tržeb k Ústavnímu soudu v nejbližších dnech. Na tiskové konferenci to dnes řekl předsedda ODS Petr Fiala. Uvedl také, že pět poslanců za ODS už k Ústavnímu soudu podala individuální ústavní stížnost kvůli tomu, že nemohli k návrhu vystoupit ve třetím sněmovním čtení.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Petr Fiala, předseda ODS
doporučujeme

"Po těchto individuálních ústavních stížnostech pěti našich kolegyň a kolegů bude následovat v příštích dnech i společné podání k Ústavnímu soudu, které předloží Občanská demokratická strana spolu s TOP 09," uvedl Fiala. Návrh na zrušení zákona k ÚS může podat skupina 41 poslanců nebo 17 senátorů. Kluby ODS a TOP 09 mají dohromady právě 41 poslanců.

"Jsme přesvědčeni, že máme dobré argumenty, jsme přesvědčeni, že není možné tolerovat porušování práv, porušování zákona," poznamenal také předseda opoziční strany. Důležité podle něj bude nejen to, jestli Ústavní soud zákon o EET zruší, ale i to, jakým způsobem přistoupí k tomu, že vládní většina porušila jednací řád dolní komory.

Koalice zákon o elektronické evidenci tržeb ve Sněmovně schválila na mimořádné schůzi 10. února, poté co předčasně ukončila rozpravu o normě, i když byla do diskuse přihlášena ještě skupina poslanců. Fiala to tehdy označil za černý den pro českou parlamentní demokracii. Koalice je přesvědčena o tom, že prostor k debatě byl dostatečný, menšinová opozice podle ní nemůže dlouhodobě blokovat sněmovní jednání.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama