Poslanecký klub ANO posílil. Přijal Turečka, přeběhlíka z TOP 09

Praha – Poslanec TOP 09 Karel Tureček, která svou stranu loni v červnu opustil, byl dnes přijat do poslaneckého klubu hnutí ANO. O tomto kroku se spekulovalo už před měsícem. Tureček už stranickou příslušnost v minulosti změnil. Začínal v 90. letech jako lidovec a v roce 2009 přešel do TOP 09.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Jaroslav Faltýnek /ANO/
doporučujeme

Poslanecký klub ANO tak posílil tak na 48 členů. Vládní koalice má nově ve Sněmovně 112 z 200 poslanců. Jde o první takový „přestup" v tomto volebním období.

Od března působil Tureček jako nezařazený poslanec. Ppředseda poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek uvedl, že je Tureček vnímán jako zemědělský odborník, hnutí by měl posílit především v této oblasti. Je totiž členem zemědělského výboru a výboru pro životní prostředí.

Pro TOP 09 podle Turečka zemědělství nebylo tématem a ve výboru našel spojence u ANO. Když ho klubTOP 09 oficiálně vyloučil a ANO ho naopak oslovilo, dlouho prý nepřemýšlel. S předsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem se podle tiskové zprávy rozcházel i v dalších tématech.

Tureček z TOP 09 odešel loni v červnu, v polovině března ho klub TOP 09 a Starostů vyloučil ze svých řad. „Já jsem se postupně začal rozcházet s klubem TOP 09, nejde o nějaké zbrklé rozhodnutí, ale rozhodnutí, které ve mně zrálo 18 měsíců," řekl Tureček novinářům poté, co dnes poprvé absolvoval jednání klubu ANO.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hlavní líčení v kauze Vidkun nehude? Obhájci chtějí předběžné projednání…

19.08.2019 13:48 Obhájci v olomoucké korupční kauze Vidkun se chtějí vyhnout projednání případu u hlavního líčení.…

Kyberútok na MZV? Senátorům jsme informace neposkytli, brání se NÚKIB

19.08.2019 12:51 Aktualizováno Ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušan Navrátil dnes na…

ČSSD trvá na Šmardovi. Zeman se pohybuje mimo ústavu, láteří Hamáček

19.08.2019 12:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby…

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama