Fischer ukončil návštěvu Česka, Zeman se s ním přišel rozloučit až k vlaku

Praha - Rakouský prezident Heinz Fischer dnes ukončil návštěvu České republiky. Po rozloučení s prezidentem Milošem Zemanem odjel vlakem z pražského hlavního nádraží. Fischer slíbil, že Česko bude navštěvovat i v budoucnu. To už však nebude hlavou státu. Funkční období mu za pár týdnů končí.

Přidejte svůj názor

Rakouský prezident Heinz Fischer
doporučujeme

Stejně jako v pondělí byl i dnes na prvním nástupišti rozvinut červený koberec lemovaný příslušníky Hradní stráže. S Fischerem se až k vlaku přišel rozloučit přímo Zeman, který Fischera označuje za svého přítele.

Fischer se dnes po boku českého prezidenta zúčastnil podnikatelského fóra obou sousedních zemí. Zeman na něm mluvil třeba o kanálu Dunaj-Odra-Labe, který dříve označil za svůj sen. Fischer pak poobědval s premiérem Bohuslavem Sobotkou, s nímž probíral hlavně migrační otázky.

Fischer si dnes prohlédl také galerie moderního umění Museum Kampa a firmu Reiwag/Komwag. Odpoledne navštívil Rakouské gymnázium v Praze a památník hrdinů heydrichiády v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje.

Do Česka Fischer přicestoval v pondělí běžnou linkou z Vídně. Po příjezdu si pochvaloval, jak se proti minulosti spojení zrychlilo. Z pražského hlavního nádraží se i se svou ženou svezl historickým vlakem do Stochova.

Zdroj: YouTube

V Lánech se dočkal mimořádných poct. Stal se prvním státníkem, na jehož počest Zeman nechal na lánském zámku uspořádat přijetí s vojenskými poctami. Jejich součástí bylo vypálení 21 dělových salv.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koněv v Praze jitří emoce. Kvůli vandalství vypukla nová diplomatická…

23.08.2019 17:01 Ruské velvyslanectví ostře odsoudilo pomalování pomníku maršála Ivana Koněva v Praze 6, označilo to…

Rozruch kolem civilní rozvědky: Obviněn exnáměstek, Chovanec zadržen nebyl

23.08.2019 16:11 Aktualizováno Policie dnes obvinila bývalého náměstka Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Zdeňka…

Rebelie v ČSSD zažehnána. Hamáček má podporu klubu, zůstává i Foldyna

23.08.2019 16:03 Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes novinářům řekl, že mu poslanecký klub sociální demokracie vyjádřil…

Prezident Zeman mystifikoval. Jeho výrok o Šumavě rozzlobil přírodovědce

23.08.2019 15:41 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman podle vědce Pavla Kindlmanna pronáší o Šumavě nepravdivé výroky. Týkají se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama