Měl by znovu kandidovat, řekl o Zemanovi rakouský prezident

Praha - Dnes skončila dvoudenní návštěva rakouského prezidenta Heinze Fischera v Praze. Zásadní moment jeho pobytu v České republice přišel včera večer. V podstatě vyzval českého prezidenta Miloše Zemana, aby podruhé kandidoval na post hlavy státu. A právě tento výrok změnil původně zdvořilostní návštěvu na politickou.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Na Hrad přijel polský prezident Andrzej Duda
doporučujeme

Rakouský prezident měl i druhý den své návštěvy napilno. Dopoledne vystoupil na obchodním fóru, kde potvrdil, že to byla patrně jeho poslední cesta do Česka ve funkci hlavy státu. "V den, kdy mi bude končit mandát, tak ráno vstanu a vyčistím si zuby jako prezident. Večer až půjdu spát tak si zuby vyčistím už jako prezident v důchodu," řekl Heinz Fischer.

Jak by vypadalo druhé volební období - na to nejspíš stále častěji myslí český prezident Miloš Zeman. Jeho přítel Heinz, jak se na veřejnosti oslovují, ale včera příteli Milošovi další kandidaturu rovnou doporučil. "Pokud bude mít prezident Zeman dostatečnou podporu veřejnosti a také své ženy, tak by měl podruhé kandidovat," prohlásil rakouský prezident.

Podle aktuálního průzkumů Miloše Zemana podporuje přes 62 procent veřejnosti. Rakouský prezident se dnes setkal i s českým premiérem. "Já myslím, že to nic překvapivého. Prezidenti jsou přátelé delší dobu. Jejich kontakty byly hodně intenzivní," reagoval na Fischerovo prohlášení premiér Bohuslav Sobotka.

Totéž si myslí i ministr obrany Martin Stropnický: "Je to úplně normální přirozená výzva dvou kolegů." Zato Miroslav Kalousek radost neměl. "Je to od něj pěkná zlomyslnost," prohlásil. Vlažně reagoval šéf ODS Petr Fiala: "Prezidenti si mohou navzájem doporučovat cokoliv."

Rakouský prezident odjel z Prahy stejným způsobem, jako přijel a to vlakem. Na nástupišti se naposledy rozloučili se prezidentem Zemanem jako rovný s rovným.

Loading...
Vstupte do diskuze (29)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krvavý srpen 1968 a 1969. Kousek ode mne zastřelili Muzikářovou, vzpomíná…

21.08.2019 11:59 Poslanec Stanislav Juránek (KDU-ČSL) byl jako třináctiletý chlapec v srpnu roku 1969 na Moravském…

Lubomír Zaorálek má být novým ministrem kultury. na nabídku už prý kývl

21.08.2019 10:59 Místo Michala Šmardy Lubomír Zaorálek. Někdejší ministr zahraničí by se měl stát novým šéfem…

Vzpomínky na 21. srpen: Z dřívějších osvoboditelů stali okupanti. Omluví…

21.08.2019 09:59 Česko si dnes připomíná okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti…

Česká europoslankyně natočila "práci" ruských vojáků v Jižní Osetii.…

21.08.2019 08:46 Pirátská europoslanyně Markéta Gregorová na sociálních sítích zveřejnila „netypické fotky z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama