ANO, ČSSD a Trojkoalice odložily jednání o koalici

Praha - Pražské ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) dnes odložily jednání o koalici na příští týden. Důvodem odkladu je postoj zastupitelů ANO k požadavku Trojkoalice zvýšit daň z nemovitosti.

Přidejte svůj názor

Adriana Krnáčová /ANO/, primátorka hl. města Prahy
doporučujeme

ČTK to dnes řekl předseda pražské SZ Ondřej Mirovský a poslanec Jaroslav Faltýnek (ANO). ČSSD s požadavky koalice problém nemá. Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice se rozpadla loni v říjnu, od té doby se strany neúspěšně domlouvají na nové koalici.

"Ještě nemáme dořešeny všechny body, které předložili na stůl kolegové z Trojkoalice, konkrétně požadavek na zvýšení daně z nemovitosti. Mohu ale říci, že prioritou je udržení koalice s ČSSD a Trojkoalicí. Všichni budeme muset z něčeho ustoupit. Pro nás je daň z nemovitosti principiální věc, proto potřebujeme čas," řekl Faltýnek.

"ANO nás požádalo o týden času a další termín jednání se přesunul na úterý příštího týdne. V momentě, kdy si podáme ruku nad těmi pěti body, pak předstoupíme s Matějem Stropnickým s dalším návrhem personálií," řekl Mirovský.

Trojkoalice minulý týden předložila ANO a ČSSD pět programových požadavků. Jde o zvýšení daně z nemovitosti o jeden bod na koeficient dvě, budoucnost nákladového nádraží Žižkov, objektu centra Klinika, vytvoření mapy městské infrastruktury a určení dvou procent prostředků z investic na instalaci umění ve veřejném prostoru.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama