Rošáda ve Sněmovně: Důchodce pomocí Kalouska vrátil příspěvek k penzi

Praha - Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek dnes ve Sněmnovně předal ministryni práce a sociálních věcí Michaele Marksové (ČSSD) 1200 korun. Částku mu za tímto účelem poslal důchodce z Nového Veselí.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Miroslav Kalousek /TOP 09/, první místopředseda
doporučujeme

Jde o peníze, které letos v únoru dostali penzisté a penzistky jako mimořádný příspěvek k důchodům kvůli jejich nízké valorizaci. Důchodce jej označil za "jidášskou částku".

"Poté, co tato vládní garnitura zrušila sympatický a smysluplný druhý pilíř důchodové reformy, je tato forma přilepšení českým důchodcům pro mě zcela nepřijatelná, neboť se z mého pohledu jedná pouze o ponižující akt politické korupce potenciálních voličů, bohužel trestně nepostižitelný," citoval Kalousek z průvodního dopisu.

Pisatel, pracující starobní důchodce s "lehce podprůměrným starobním důchodem", vyslovil přání, aby předseda TOP 09 našel formu, jak "jidášskou částku" vrátit veřejně ve Sněmovně Marksové. Ta prý určitě najde prostor, kde a jak tyto peníze využít.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama