Nemůžu za vaše pos*aný životy. Pracuju od 16 let, podřimoval jsem na kartónech s bezdomovci, spustil politik

Praha – Předseda Strany zelených Matěj Stropnický před několika týdny v rámci debaty o omezování otevírací doby velkých obchodů, které se strhal pod jeho příspěvkem na Facebooku uvedl, že by studenti měli mít takové podmínky, aby nemuseli pracovat. Kvůli tomu pak čelil ostré kritice. Stropnickému teď došla trpělivost a svým kritikům poslal ostrý vzkaz.

Přidejte svůj názor 42 komentářů

Matěj Stropnický /SZ/
doporučujeme

Stropnický se na svém profilu zastal návrhu na omezení prodejní doby. I zaměstnanci řetězců si podle něj zaslouží volné svátky. Na to ale zareagovala jedna ze studentek, která si v takovém řetězci přivydělává ke studiu.

„Pane Stropnický, my studenti chodíme do práce právě o svátcích. Za prvé přes týden studujeme, za druhé za to dostáváme příplatek. Právě se nám snažíte zakázat jedny z jediných dnů, kdy si můžeme při náročnějším studiu přivydělat," napsala mu. „Vy máte volat, že odmítáte při studiu pracovat a že na to studium chcete od státu podmínky, ne že chcete ještě o svátcích chodit na pokladny brigádničit," napsal jí na to Stropnický.

„Při studiu jsem pracoval. A nikdo neříká, že je na práci něco špatného. Říká se, že je žádoucí, aby kdo studuje, především vážně studoval, ne jen získával titul, protože to jsou vyhozené státní peníze. A k tomu pracování při studiu často vede. A pak se také říká, že je hodně práce, která je tak špatně ohodnocená, že si lidé tzv. dobrovolně přivydělávají ještě v čase, kdy zákon stanovuje, že mají mít volno. To je nehorázné," dodal k tomu tenkrát šéf zelených.

Za jeho slova se na něj navalila vlna kritiky, někteří ho označovali za příslušníka „zlaté mládež", kterého živili rodiče, především jeho otec, herec a současný ministr obrany Martin Stropnický. S tím ale Matěj Stropnický důrazně nesouhlasí. A kritikům poslal zprávu.

„No, už mi to fakt leze krkem. Jaká já jsem zlatá mládež? Od šestnácti jsem půlku léta trávil na brigádách, abych si vydělal na tu druhou - průvodcoval jsem postupně ve Vranově, v Litomyšli, na Rožmberku a v Českém Krumlově za 38Kč na hodinu, příplatek za každý světový jazyk 2Kč. Během školního roku jsem ve stejnou dobu víkend co víkend chodil na osmihodinové směny 22-6hod zametat pražské ulice, jo, v tý voranžový vestičce s logem Pražské služby (tu firmu jsem měl teď na starost loni na magistrátu), v pauze jsem s bezdomovci na kartónech podřimoval ve vestibulech stanic metra," rozjel se na svém profilu politik.

A jinak tomu prý nebylo ani po maturitě. „Po gymplu jsem nastoupil souběžně s vejškou do Literárních novin za 10tis hrubého jako redaktor - na asi pět let, pak přišly další dva roky v Deníku Referendum za 15tis hrubého. No, jsem novinář, PROTO jsem nešel dělat redaktůrka počasí na iDnes, jako většina mejch spolužáků, ani do PR agentury ňáký kosmetický firmičky," uvedl.

A odmítá také to, že by měl nějakou protekci kvůli své rodině. „Jmenoval jsem se stejně už v roce 2006, kdy jsme získali na Žižkově 10% ve volbách, znovu stejně o čtyři roky později, kdy jsme měli 20%, a zas tak 2014, kdy jsme dali už 27%. Prostě mám dobrý jméno, život ve vatě, už je to tak, práce v tom není žádná. Nemůžu za vaše pos*aný životy. Snažím se je podle svýho nejlepšího svědomí zlepšit," dodal ostře Stropnický.

Loading...
Vstupte do diskuze (42)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vladimír Huněk. Údajný dědic miliard, který napálil Ransdorfa

22.08.2019 09:02 Policejní vyšetřování údajného dědice miliardového konta ve Švýcarsku Vladimíra Huňka, známého z…

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama