Grossovo velké tajemství? Vdova Šárka rok po úmrtí promluvila

Praha - V sobotu to bude rok, co zemřel bývalý premiér Stanislav Gross (†45). Vdova Šárka se nyní svěřila s tím, že Gross, který podlehl amyotrofické laterální skleróze, žil o rok a půl déle, než měl.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Stanislav Gross
doporučujeme

Šárka přiznala, že si Grosse s dcerami připomíná každý den. "Zapalujeme svíčky a samozřejmě chodíme i na hřbitov. V sobotu se i společně s některými lidmi pomodlíme," řekla deníku Blesk s tím, že o něm často mluví a dívají se spolu na fotky.

Velmi jí prý pomohla víra, stejně tak jako bývalému premiéru. Ten ale podle Šárky přijal Boha mnohem dříve. "Myslím, že asi pět šest let před nemocí. Jsme rádi, že kolem nás jsou věřící lidé, kteří se mnou i se Standou mluvili a měli s námi úžasnou trpělivost," prozradila. 

Bývalý premiér zemřel na ALS. Podle Šárky poslal peníze na výzkum této nemoci a dokonce přežil sám sebe. "Standovi diagnostikovali tuto nemoc i s tím, jak dlouho může žít. Žil ještě o rok a půl déle. Nemyslím, že by to bylo nečekané," svěřila se.

Závěrem popřela, že by byl otráven, jak dříve spekulovala některá média. Podle ní tak není důvod, aby policie více prošetřovala jeho smrt.

Stanislav Gross byl nejmladším premiérem, kterého dosud Česká republika měla. Od roku dubna 2000 do léta 2004 byl ministrem vnitra ve vládách Miloše Zemana a Vladimíra Špidly, od roku 2001 také statutárním místopředsedou sociální demokracie.

Po neúspěchu ČSSD ve volbách do Evropského parlamentu v červnu 2004 a následném odstoupení premiéra Vladimíra Špidly, ho nahradil ve vedení strany i v čele vlády. V době nástupu do funkce mu bylo jen 34 let. Z funkce odstoupil 25. dubna 2005 po krizi způsobené kauzou kolem nejasností ve financích právě Stanislava Grosse.

Stanislav Gross vystudoval na SPŠ dopravní v Praze, před revolucí krátce pracoval jako elektromechanik – kandidát strojvedoucího v lokomotivním depu Praha – Vršovice. V letech 1993 až 1999 vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze; na FP Západočeské univerzity v Plzni získal titul JUDr. Na začátku devadesátých let stál v čele Mladých sociálních demokratů. Od roku 1992 byl poslancem nejprve České národní rady, posléze PS PČR za ČSSD.

Poprvé se oženil těsně po návratu z vojny na začátku 90. let, po půl roce však bylo manželství rozvedeno. Později se v médiích přiznal, že šlo o mladickou nerozvážnost. S druhou manželkou Šárkou měl bývalý politik dvě dcery, Denisu (* 1997) a Natálii (* 2002).

Loading...
Témata: Gross, Stanislav
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

21. srpna bude v Praze dusno. Pochod proti Zemanovi a Babišovi vyrazí do…

19.08.2019 09:14 Na současné politické problémy chce při pochodu k připomínce výročí událostí z 21. srpna 1969…

Ruský útok na Česko? Schází se Bezpečnostní rada státu

19.08.2019 05:32 Kvůli kybernetickému útoku proti ministerstvu zahraničí se dnes ráno sejde Bezpečnostní rada státu …

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama