Imunitu jsem neuplatnil, hájí se Šarapatka. Přestupek má řešit úřad, rozhodl výbor

Praha - Mandátový a imunitní výbor Sněmovny dospěl k názoru, že dopravní přestupek nezařazeného poslance Milana Šarapatky mají řešit úřady v Holešově na Kroměřížsku.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Šarapatka prohlásil, že při jednání se strážníky, kteří ho v březnu zastavili, poslaneckou imunitu neuplatnil. "Na to mám svědky. Může to dosvědčit spolujezdkyně," řekl novinářům Šarapatka.

Šarapatka spolu s občanským průkazem podle informací deníku Právo předložil strážníkům také svůj poslanecký průkaz s tím, že chce, aby jeho přestupek projednal sněmovní výbor. Poslanec dnes uvedl, že na otázku strážníka, že asi nebude chtít zaplatit pokutu na místě, odpověděl, že nikoli.

Myslel si ale, jak uvedl, že dostane složenku. Strážník to ale zřejmě pochopil tak, že imunitu uplatnil, podotkl Šarapatka. Proto se záležitost dostala na jednání sněmovního výboru.

Při řízení před výborem by Šarapatkovi mohla hrozit patrně vyšší pokuta než při obvyklém řízení. Mohla by dosáhnout až 15.000 korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama