Altner zaslal ČSSD číslo účtu ve Švýcarsku, 337 milionů chce vymáhat všemi prostředky

Praha – Sociální demokracie už ví, kam má poslat 337 milionů korun, které má podle rozhodnutí soudu zaplatit bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi. ČSSD ale i nadále peníze poskytnout nechce.

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda vlády
doporučujeme

Altner poskytl ve čtvrtek večer ČSSD bankovní spojení, jedná se o účet ve Švýcarsku. Peníze chce bývalý advokát vymáhat všemi prostředky, nejen exekučně, uvedl v tiskové zprávě. Podle Altnerova právního zástupce Václava Veselého má ČSSD nejméně do pondělka stále čas zaplatit.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka podle něj rozvrací ústavní systém ČR, protože přes veřejně deklarovaný příslib, že bude ČSSD pravomocný rozsudek respektovat, vede kampaň proti nezávislosti justice. „Po marném uplynutí půlnoci dne 15. 4. 2016 uplatním všechny zákonné prostředky k vymožení rozsudku Městského soudu v Praze, kterými zdaleka není jen exekuce," uvedl Altner v tiskovém prohlášení.

Jeho advokát Veselý ale dodal, že ČSSD má navzdory tomu, že lhůta pro dobrovolné plnění už vypršela, ještě čas. „Počkáme dneska, počkáme do pondělka, co se bude dít. Já ještě ty reakce nemám, takže nechci zatím předjímat, co bude dál. Potom využijeme všech zákonných prostředků, jak tu částku vymoct," řekl.

ČSSD vypršela třídenní lhůta k poslání peněz už ve čtvrtek o půlnoci. Strana ale uvedla, že Altnerovi peníze zatím nepošle a bude uspokojovat jeho věřitele, kteří se jí přihlásili a požadují kolem 20 milionů korun. „Čekáme na právní moc a budeme přesně zveřejňovat, jak budeme jednotlivé věřitele uspokojovat," řekl dnes Chvojka.

Sociální demokracie ale zatím s odesláním peněz nepočítá, řekl dnes ČTK Jiří Chvojka, který stranu ve věci mediálně zastupuje. Je to prý zatím zatím jediné dostupné řešení, které umožní, aby strana v případě úspěchu u Nejvyššího soudu měla šanci získat peníze zpět. Dodal, že má ČSSD obavy, že když pošle peníze na Altnerovo švýcarské konto, definitivně o ně přijde, i když jí dá Nejvyšší soud alespoň částečně za pravdu.

Altner v tiskové zprávě upozorňuje, že ČSSD předjímá rozhodnutí Nejvyššího soudu, k němuž se dovolala a požádala o odklad vykonatelnosti rozsudku. „A dehonestuje žalobce, že peníze hodlá převést do některého z daňových rájů," uvádí.

Loading...
Vstupte do diskuze (36)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama