DSSS navrhla Vandase na státní vyznamenání. A Ovčáček k tomu dodal...

Praha – Spoluzakladatel dnes již zakázané radikální nacionalistické Dělnické strany a současný předseda strany Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas byl navržen na státní vyznamenání. Hrad už potvrdil,že návrh obdržel.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Tomáš Vandas /DSSS/. Manifestace na podporu uprchlíků se uskutečnila 26. června na Moravském náměstí v Brně, kam ve stejný den svolali protest i radikálové z Dělnické mládeže. (26. června 2015)
doporučujeme

Vandase na ocenění navrhla jeho strana DSSS. „Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář adresoval DSSS dopis, v němž oznamuje, že návrh na ocenění předsedy Tomáše Vandase státním vyznamenáním ČR byl předán prezidentovi Miloši Zemanovi," uvedla strana na sociálních sítích.

Kromě toho zveřejnila celou odpověď, kterou straně zaslal hradní kancléř Mynář.

„Udělení státního vyznamenání zmíněnému mohu zcela vyloučit. Nestane se tak nejen letos, ale i v letech příštích. Státní vyznamenání pan prezident uděluje lidem, kteří něco pozitivního dokázali," uvedl k tomu na Facebooku mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Nominaci letos dostal například ještě exprezident Václav Klaus či básník a spisovatel Jan Zahradníček, šéf Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása, chirurg a traumatolog Leopold Pleva a otec a syn Emanuel a Josef Zima, kteří v Budapešti pomáhali při záchraně slovenských a maďarských Židů.

Letošní kandidáty na státní vyznamenání by měla Sněmovna navrhovat prezidentu Miloši Zemanovi zhruba v polovině roku. Zatím má tři desítky nominací od veřejnosti i od poslanců, další ještě mohou přibývat

Veřejnost mohla svoje podněty odevzdat do konce března, až do konce dubna mohou lidé podávat návrhy prostřednictvím jednotlivých poslanců. Podle zákona jsou dny určené pro předávání vyznamenání 1. leden a 28. říjen.

Loading...
Témata: Vandas, Tomáš | dsss
Vstupte do diskuze (16)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama