Do čela STAN se vrátí Gazdík, hnutí nebude kandidovat s TOP 09

Praha - V sobotu se bude konat sněm hnutí Starostové a nezávislí (STAN). V jeho čele po dvou letech stane místopředseda Sněmovny Petr Gazdík. Jeho zástupcem bude patrně kolínský starosta Vít Rakušan.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Petr Gazdík
doporučujeme

Gazdík stál v čele hnutí od roku 2009 a úspěšně jej dovedl do Parlamentu v rámci spolupráce s TOP 09. Před dvěma lety se nechal vystřídat libereckým hejtmanem Martinem Půtou, který však loni z čela hnutí odstoupil kvůli obvinění z přijetí úplatku.

Na sněmu by měli vystoupit předsedové některých parlamentních stran, ministři a partneři, se kterými STAN bude kandidovat v krajích do nadcházejících krajských voleb. Do nich jde s prioritami v oblasti bezpečnosti a posilování krajských samospráv a starostů.

V žádném z krajů nebude kandidovat se svým dosavadním partnerem, tedy TOP 09, s níž má STAN smlouvu o spolupráci na celostátní úrovni jen do začátku roku 2017, v němž mají být sněmovní volby.

I proto pozvání na sněm přijali zástupci řady parlamentních stran. Patří mezi ně předseda hnutí ANO Andrej Babiš, předseda ODS Petr Fiala nebo místopředseda lidovců Marian Jurečka. ČSSD má zastupovat předseda Sněmovny Jan Hamáček. TOP 09 budou reprezentovat její čestný předseda Karel Schwarzenberg a místopředseda Marek Ženíšek.

Přijít má také šéf zelených Matěj Stropnický, jehož radikalismus podle vyjádření STAN představuje "jistý problém" pro politickou spolupráci.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hlavní líčení v kauze Vidkun nehude? Obhájci chtějí předběžné projednání…

19.08.2019 13:48 Obhájci v olomoucké korupční kauze Vidkun se chtějí vyhnout projednání případu u hlavního líčení.…

Kyberútok na MZV? Senátorům jsme informace neposkytli, brání se NÚKIB

19.08.2019 12:51 Aktualizováno Ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušan Navrátil dnes na…

ČSSD trvá na Šmardovi. Zeman se pohybuje mimo ústavu, láteří Hamáček

19.08.2019 12:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby…

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama