Britská královna a švédský král slaví kulatiny, Zeman jim pogratuloval

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes zaslal gratulační dopis Carlu XVI. Gustafovi, králi Švédského království. Ke kulatým narozeninám popřál také Alžbětě II. Ačkoli má britská královna narozeniny již 21. dubna, tradičně je oficiálně oslaví až v červnu.

Přidejte svůj názor

Miloš Zeman, prezident České repubilky
doporučujeme

Zeman britské královně popřál pevné zdraví, mnoho štěstí a úspěchu. "S potěchou vzpomínám na předchozí setkání během Vaší státní návštěvy v České republice v dubnu 1996 a u příležitosti 70. výročí vylodění v Normandii v červnu 2015. Bylo pro mě ctí a zároveň také radostí potkat Vás a rozprávět s Vámi," uvedl český prezident.

Poznamenal, že vztahy se Spojeným královstvím má Česko tradičně přátelské a že se úspěšně rozvíjejí třeba v ekonomické, politické a kulturní oblasti. Zároveň vyjádřil vděčnost "za množství programů výměny studentů a mládeže" mezi Českem a Velkou Británií. "Jsem pevně přesvědčen, že mladá generace hraje klíčovou roli v zachování a posílení vzájemného přátelství," dodal.

K životnímu jubileu dnes Zeman popřál i švédskému králi

Vaše Veličenstvo,

dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem občanů České republiky srdečně poblahopřál k Vašemu významnému životnímu jubileu.

Bezproblémové a přátelské vztahy mezi našimi zeměmi navazují na tradici dlouholeté spolupráce, především v oblasti kultury, vzdělanosti, vědy a výzkumu. Těší mě, že jsme i dnes svědky dalšího prohlubování vzájemných vazeb v této oblasti, ať už formou výměny studentů nebo prostřednictvím spolupráce českých nanotechnologických center a společností se švédskými partnery. Bylo by mi potěšením, kdyby se nám během nadcházejících let podařilo najít příležitost ke společnému setkání a kdybychom tak mohli ze svých funkcí přispět k dalšímu prohloubení přátelství mezi Švédským královstvím a Českou republikou.

Dovolte mi, Vaše Veličenstvo, abych Vám ještě jednou pogratuloval a popřál Vám pevné zdraví, mnoho úspěchů a spokojenosti.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky

(Zdroj: hrad.cz)

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama