Došlápne si na ČSSD exekutor? Dluh nezaplatila, peníze nepošle

Praha - Advokát Zdeněk Altner ohlásí v pondělí, jakým způsobem se bude domáhat stovek milionů korun od sociální demokracie. Potvrdil to jeho právník. Pokud v pondělí nebude na účtu Zdeňka Altnera částka, kterou mu má Česká strana sociálně demokratická zaplatit za dávný spor o Lidový dům, nevylučuje ani to, že na vládní stranu pošle exekutory.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

38. sjezd České strany sociálně demokratické
doporučujeme

ČSSD měla podle soudního rozhodnutí poslat peníze Zdeňku Altnerovi do čtvrteční půlnoci - celkem 337 milionů korun. Právník, který stranu zastupoval ve sporu o Lidový dům, ale na peníze stále čeká. "Učiníme kroky k tomu, abychom dosáhli zaplacení té pohledávky. Zákon umožňuje řadu kroků, jedním z nich je i návrh na výkon rozhodnutí, tzn. exekuce," uvedl Václav Veselý, advokát Zdeňka Altnera. Rozhodne se v pondělí.

Už teď je ale jasné, že Zdeněk Altner na svém účtu peníze od ČSSD bude hledat marně. Sociální demokracie prý bude platit zatím jen Altnerovým věřitelům. "ČSSD bude nadále hradit pohledávky věřitelů pana Altnera a ten další postup závisí na tom, jak se bude situace vyvíjet dál," řekl poslanec ČSSD Jan Chvojka.

Podle informací televize Nova dluží Altner věřitelům dohromady přes 15 milionů korun. Nejvíce finančním úřadům - více než 8 milionů. Třeba zdravotní pojišťovny pak čekají na více než 700 tisíc.

Sociální demokracie se prý jen brání tomu, aby peníze, které by poslala, neskončily v daňovém ráji. A to pro případ, že by jí dal Nejvyšší soud , kam poslala dovolání, za pravdu a Altner by jí měl peníze vrátit. Altner chce totiž peníze poslat na účet ve Švýcarsku.

"Pan Altner chce zjevně ty peníze dostat mimo českou jurisdikci a v případě, že bychom uspěli s dovoláním u Nejvyššího soudu, tak pravděpodobně nemáme žádnou šanci se k těm penězům dostat," řekl Chvojka.

ČSSD mezitím začala kvůli sporu se Zdeňkem Altnerem šetřit. Některým sociálním demokratům se ale nelíbí, jakým způsobem to dělá. Především to, že bude před volbami šetřit na lidech. Nechce totiž kvůli obřímu dluhu rozprodávat své budovy. Některým sociálním demokratům se ale nelíbí to, jakým způsobem strana chce šetřit.

ČSSD si utahuje opasek

Řada okresních tajemníků ČSSD přijde o část platu. To je jeden z důsledků nařízených úspor. A také hlavní důvod, proč se úspory některým sociálním demokratům nelíbí. "Když už si máme utahovat opasky, tak od toho pásu je blízko ke krku a zapomínáme na to že si tak utahujeme vlastní oprátku," řekl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Jihočeský hejtman nepovažuje za šťastné šetřit právě na lidech a to navíc chvíli před krajskými volbami. Řešit to budou muset i v Pardubickém kraji. "Já se chci zabývat především těmi zkrácenými úvazky, protože se to projevuje lidem na platech a já samozřejmě chci, aby na podzim podávali maximální výkon," řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Škrty se v ČSSD projeví ale i jinde. Někde se okresní sekretariáty budou muset stěhovat do jiných levnějších budov, jinde si zase musejí vyjednávat levnější nájem. Šetřit se ale bude i na předvolební kampani. Třeba ve Středočeském kraji si budou muset lidé, kteří se objeví na kandidátce, zaplatit příspěvek v řádu desítek tisíc korun.

Uvažuje se i tom, jestli se vůbec v rámci kampaně budou používat billboardy. Úspory mají sociální demokracii umožnit,aby mohla v následujících až dvaceti letech splácet téměř 340miliónový úvěr, který si vzala na splacení dluhu.

Loading...
Témata: ČSSD | altner, zdeněk
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama