Starosta je opilec. Obec kvůli tomu pořádá už třetí volby. Poslední?

Suchý - V obci Suchý na Blanensku dnes proběhly už třetí volby do zastupitelstva za poslední rok a půl. A důvod je víc než nezvyklý - starosta totiž příliš holduje alkoholu a nikdo s ním na úřadě nechce sedět. Nedávno přišel dokonce už podruhé o řidičský průkaz - nadýchal pět promile.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

alkoholtester
doporučujeme

Pavel Žilka starostuje obci Suchý od revoluce a jeho voličům evidentně vůbec nevadí jeho opilecké excesy. Před pár týdny se opilý pokoušel dojet na úřad. Policistům nadýchal pět promile. "Byl jsem povolán na úřad, abychom popřáli paní učitelce, která ten den odcházela na mateřskou dovolenou," řekl na vysvětlenou starosta Žilka.

Při kontrole okamžitě přišel o řidičák - dokonce už podruhé. Jeho opileckými lapáliemi se baví celá vesnice. Když pomáhal hasičům při pátrací akci, svoje auto zaparkoval do stromu. Opilý tvrdil, že se vyhýbal srně. "Tak jsem strhl volant a vjel jsem do lesa. Šel jsem pak na chatu, tam jsem si dal sedmičku vodky a teprve pak jsem se z toho nervově dostával," zní další kuriózní vysvětlení starosty.

Jeho vysvětlování se směje široké okolí, ale se starostou opilcem nikdo nechce vládnout, a tak se už dvakrát nepodařilo složit zastupitelstvo. Žilka teď kandiduje na třetí pokus a přestože kritika sílí, má své příznivce. Starosta také voličům slibuje, že přestane pít.

Volební místnost byla otevřená celou sobotu a komise stylově čárkovala počty voličů jako piva na účtence z hospody. Zítra se sčítají hlasy a pokud starosta znovu vyhraje, je možné že v Suché budou už čtvrté volby.

Loading...
Témata: Alkohol
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama