Policisté v kauze FAMU neporušili zákon, myslí si šéf Senátu Štěch

Praha – Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) je přesvědčen, že postup policistů na pražské FAMU během návštěvy čínského prezidenta nebyl porušením zákona. S tím ale nesouhlasí čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Ten trvá na tom, že by mimořádná schůze Sněmovny v příštím týdnu měla dát odpověď na otázku, kdo dal policistům instrukce.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Milan Štěch, předseda Senátu ČR
doporučujeme

Policie normálně dělala svoji práci, stejně by postupovala při návštěvě prezidenta jiné země. Štěch to uvedl v České televizi. „Podle mého (policisté) nic neporušili, ani zákon o vysokých školách. To by bylo tehdy, kdy by tam přes nějaký zákaz oni po té budově prováděli nějakou pátrací činnost. Potom by to bylo na to, aby to Sněmovna projednávala," uvedl Štěch.

Předseda zahraničního výboru Sněmovny Schwarzenberg se domnívá, že by mimořádná schůze Sněmovny v příštím týdnu měla dát odpověď na otázku, kdo dal policistům pokyny k takovému jednání. „Smyslem je objasnit, kdo dal pokyny, aby policie v některých případech postupovala proti zákonu," uvedl Schwarzenberg ke schůzi, která by se z iniciativy pravicové opozice měla konat ve čtvrtek.

Pro schválení programu mimořádné schůze se vyjádřili místopředseda lidovců Jan Bartošek i místopředseda komunistů Jiří Dolejš. Zda jejich poslanci program schválí, se ale podle nich rozhodne na úterních zasedáních klubů.

Podle Štěcha je však svolání schůze úplně zbytečné. Přes policii se dle něj vyřizují politické záležitosti, protože „opozice nemá jiná témata".

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

21. srpna bude v Praze dusno. Pochod proti Zemanovi a Babišovi vyrazí do…

19.08.2019 09:14 Na současné politické problémy chce při pochodu k připomínce výročí událostí z 21. srpna 1969…

Ruský útok na Česko? Schází se Bezpečnostní rada státu

19.08.2019 05:32 Kvůli kybernetickému útoku proti ministerstvu zahraničí se dnes ráno sejde Bezpečnostní rada státu …

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama