Do Česka přijede náměstek syrského ministra zahraničí, sejde se se Zaorálkem, Babišem i Schwarzenbergem

Praha – Příští týden do Prahy přijede náměstek syrského ministra zahraničí Fajsal Mikdád. Sejde se nejen se svým českým protějškem Martinem Tlapou, ale i s dalšími politiky včetně ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka nebo místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše (ANO). 

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ministerstvo zahraničních věcí
doporučujeme

Setkání s Tlapou v Černínském paláci je naplánováno na čtvrtek. Jejich jednání naváže na konzultace náměstka Tlapy v Damašku v listopadu 2015. „Cílem návštěvy je přispět k implementaci příslušných rezolucí RB OSN k Sýrii a výstupů jednání Mezinárodní podpůrné skupiny pro Sýrii (ISSG) a podpořit probíhající mírové rozhovory v Ženevě. Dalším tématem jednání bude zintenzivnění humanitární podpory ČR syrskému civilnímu obyvatelstvu ve spolupráci se zastupitelským úřadem ČR v Damašku s cílem snížit migrační tlak v jedné z hlavních zdrojových zemí migrace," uvedl rezort.

Na podzim Tlapa jednal v Damašku se šéfem syrské diplomacie Valídem Mualim i s Makdádem. S ním podle agentury SANA mluvil i o možném českém podílu na poválečné rekonstrukci v Sýrii. ČR má i nyní v Damašku funkční ambasádu, na rozdíl od řady západních zemí, jejichž zájmy tam zastupuje.

„Kromě jednání s náměstkem Tlapou bude přijat ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem, místopředsedou vlády a ministrem financí Andrejem Babišem, ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a náměstkem MZV Ivo Šrámkem, setká se také s předsedou zahraničního výboru PSP ČR Karlem Schwarzenbergem a se zástupci Hospodářské komory a Svazu průmyslu a dopravy," uvedlo ministerstvo zahraničí.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama