Ministerstvo práce chce dalších 11 milionů Kč na sociální dialog, rezort financí je proti

Praha – Více peněz na sociální dialog žádá ze státní kasy ministerstvo práce. Hovoří asi o 11 milionech korun. Tyto finance by měly jít na jednání, semináře, konference či jiné akce s odboráři a zaměstnavateli.

Přidejte svůj názor

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR
doporučujeme

Rezort chce miliony navíc získat z vládní rezervy. Požadavek by měl v pondělí projednat kabinet. Podle zákoníku práce náklady na činnost organizací odborů a zaměstnavatelů, která se týká zájmů pracovníků, hradí po dohodě tripartity stát. Ustanovení platí od loňska.
Na letošek má ministerstvo práce na sociální dialog ve svém schváleném rozpočtu 20 milionů korun. Podle resortu částka ale vychází z loňských výdajů za necelý rok, což na letošní rok nestačí.
„Jedná se zejména o zrušení karenční doby, zastoupení zaměstnanců v dozorčích radách akciových společností, odchody do důchodu," vypočítalo ministerstvo.

Rezort financí s požadavkem na poskytnutí 11 milionů z vládní rezervy zásadně nesouhlasí. Podle něj se odtud peníze mají používat jen na krytí nezbytných a nepředvídatelných výdajů. Úřad si má prý najít peníze ve své pokladně.

Opoziční ODS už loni nové ustanovení v zákoníku práce o podpoře sociálního dialogu kritizovala. Stranická expertka na sociální problematiku Lenka Kohoutová označila tehdy za „nepřístojné a velmi špatné". Odbory by si podle Kohoutové měly činnost hradit z příspěvků od svých členů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

21. srpna bude v Praze dusno. Pochod proti Zemanovi a Babišovi vyrazí do…

19.08.2019 09:14 Na současné politické problémy chce při pochodu k připomínce výročí událostí z 21. srpna 1969…

Ruský útok na Česko? Schází se Bezpečnostní rada státu

19.08.2019 05:32 Kvůli kybernetickému útoku proti ministerstvu zahraničí se dnes ráno sejde Bezpečnostní rada státu …

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama