Zahradil se pustil do intelektuálů a příznivců Schwarzenberga: Jsou zakyslí a frustrovaní z prohry

Praha – Ze všech stran a také z některých médií neustále zní, že první přímo zvolený český prezident Miloš Zeman „rozděluje“ společnost. Tato myšlenka se objevuje v podstatě od prvního dne jeho zvolení. Podle europoslance ODS Jana Zahradila ale stejně jako Zeman rozdělují společnost „intelektuálové“.

Přidejte svůj názor 41 komentářů

Karel Schwarzenberg, Prezidentský duel 2013
doporučujeme

Zahradil připouští, že nynější šéf Hradu možná národ rozděluje, prý v tom ale rozhodně není sám. „Minimálně stejně jej však rozděluje otravná frustrace jisté části českých intelektuálů, která ke své hrůze seznala, že její hlas už má pouze minimální vliv na podobu veřejného diskursu," tvrdí občanský demokrat.

Tito lidé podle něj v euforii 90.let podlehli iluzi, že to jsou oni, kdo určují celospolečenská témata a rozhodujícím způsobem ovlivňují veřejné mínění. „Schwarzenbergovo nezvolení je z tohoto snu definitivně probralo. Od té doby nás zaplavují hysterickými a katastrofickými předpověďmi - jak si nezasloužíme demokracii, jak se řítíme na Východ, jak jsme nedozráli skutečným hodnotám atd. atd.," píše Zahradil na sociálních sítích.

„Všechno jsou to ale hlavně a především výrony zakyslosti z vlastní prohry, za níž je třeba najít viníka. Sledování této zahořklé stopy nás proto nedovede nikam," dodal.

„A k tomu všemu ještě Hluboké nepochopení toho, že skutečným ohrožením liberální demokracie nejsou 'Trenýrky' nýbrž všudeserozlézající 'Řepka'!" přisadil si pod Zahradilovým profilem jeho stranický kolega a někdejší ministr vnitra Ivan Langer.

Jedna z diskutujících pak připomněla, že Zemanovo vítězství nebylo drtivé a že z orientace na východ mají strach i ti, kteří nepatří k „pravdoláskařům". „V tom Schwarzenbergově elektorátu byla podle mě drtivá většina těch, co volili jen 'menší zlo', ne těch kmenových nadšenců. A to nejsou lidi, co jsou zvědaví na permanentní povolební pomstu za drzé Karlovo nezvolení," dodal k tomu europoslanec.

Do diskuze se zapojil i novinář Petr Kamberský. „A tak jste se, Jene, konečně dostal na stejnou vlnu s Václavem Havlem: ten také tem nebožákům co měli jiný názor a dovolili si nesouhlasit, říkal 'zakyslici'," rýpnul si do politika. „No vidíte, tomu se říká po marxisticku jednota protikladů," dodal Zahradil.

Loading...
Vstupte do diskuze (41)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hlavní líčení v kauze Vidkun nehude? Obhájci chtějí předběžné projednání…

19.08.2019 13:48 Obhájci v olomoucké korupční kauze Vidkun se chtějí vyhnout projednání případu u hlavního líčení.…

Kyberútok na MZV? Senátorům jsme informace neposkytli, brání se NÚKIB

19.08.2019 12:51 Aktualizováno Ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušan Navrátil dnes na…

ČSSD trvá na Šmardovi. Zeman se pohybuje mimo ústavu, láteří Hamáček

19.08.2019 12:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby…

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama