Altner přitvrzuje: Požádal soud o zablokování peněz na účtech ČSSD

Praha - Krize ČSSD se prohlubuje. Zdeněk Altner, kterému dluží strana 337 miliónů korun, požádal Obvodní soud pro Prahu 1 o odstavení účtů ČSSD, protože strana odmítla dluh zaplatit.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

ČSSD
doporučujeme

Podle Radiožurnálu podal Altner žádost dnes ráno a soud má na vyřízení návrhu předběžného opatření sedm dní. Pro Altnerova právníka Václava Veselého byl tento vývoj překvapením. "O tom já nevím, já jsem nic takového nepodával," řekl ČTK.

Sobotka řekl, že není důvod, aby komentoval každý jednotlivý Altnerův krok. "Soudní spor trvá 16 let a není stále u konce. Není důvod, abych komentoval každý jednotlivý výrok a krok pana Altnera, těch žalob, návrhů na konkurz a návrhů k soudu bylo několik desítek. Na toto reagovali naši právní zástupci," řekl na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády.

Mediální zástupce právní kanceláře pro tento případ Jiří Chvojka uvedl, že návrh na předběžné opatření byl podán v pátek. Právníci ČSSD soudí, že není splněna důvodná obava, že výkon rozhodnutí je ohrožen. "Rozhodnutí je v tuto chvíli vykonatelné a panu Altnerovi nic nebrání domáhat se jeho výkonu. Současně ČSSD jasně deklaruje, že má díky sjednanému úvěru dostatek prostředků pro splnění povinnosti uložené rozsudkem," uvedl Chvojka.

Postup, kdy Altner místo podání exekučního návrhu usiluje o předběžné opatření, podle Chvojky naznačuje, že bývalý advokát chce zabránit přednostnímu uspokojení svých věřitelů ze strany ČSSD. "Navozuje dojem, že se nesnaží domoci se zaplacení rozsudku, protože tomu by odpovídal návrh na výkon tohoto rozhodnutí," řekl.

Psali jsme:  

ČSSD prohrála spor se svým bývalým právníkem, který je zastupoval ve sporu o Lidový dům, sídlo strany. Strana měla do čtvrteční půlnoci Altnerovi zaplatit dlužnou částku 18,5 miliónů korun navýšenou o 318 miliónů korun. To je smluvní pokuta, kterou musí ČSSD zaplatit právníkovi za 5734 dní od podání žaloby do vynesení pravomocného rozsudku.

Strana však odmítla částku zaplatit a podala dovolání k Nejvyššímu soudu a žádost o odklad vykonavatelnosti rozsudku. ČSSD se bojí, že pokud by bývalému právníkovi zaplatila a soud by později nařídil právníkovi část peněz vrátit, nemusel by tak Altner udělat. Strana však alespoň zaplatí Altnerovým věřitelům částku 20 miliónů korun.

Loading...
Témata: altner, zdeněk | ČSSD
Vstupte do diskuze (29)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lubomír Zaorálek má být novým ministrem kultury. na nabídku už prý kývl

21.08.2019 10:59 Místo Michala Šmardy Lubomír Zaorálek. Někdejší ministr zahraničí by se měl stát novým šéfem…

Vzpomínky na 21. srpen: Z dřívějších osvoboditelů stali okupanti. Omluví…

21.08.2019 09:59 Česko si dnes připomíná okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti…

Česká europoslankyně natočila "práci" ruských vojáků v Jižní Osetii.…

21.08.2019 08:46 Pirátská europoslanyně Markéta Gregorová na sociálních sítích zveřejnila „netypické fotky z…

Dusno v Praze: ČR si připomene srpen 1968 a 1969: Milion chvilek něco…

21.08.2019 07:01 V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama