Zeman pochválil Středočeský kraj za spolupráci s Čínou

Praha - Prezident Miloš Zeman zahájil třídenní návštěvu Středočeského kraje. Dopoledne se setkal s místními politickými představiteli. Odpoledne navštíví vlašimskou zbrojovku, setká se i s občany Vlašimi.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

První zastávkou prezidenta Miloše Zemana byl krajský úřad Středočeského kraje v pražské Zborovské ulici, kde ho přivítal středočeský hejtman Miloš Petera. Poté se prezident setkal s krajskými zastupiteli a starosty obcí.

Prezident pochválil Středočeský kraj za spolupráci s Čínou. Připomněl, že v regionu působí automobilka Škoda Auto, která má v Číně svůj největší trh.

Hejtmanství udržuje vztahy s partnerskou provincií S'-čchuan. V Nymburku také vznikla první česko-čínská průmyslová zóna. Její obsazení čínskými investory má město zajišťovat ve spolupráci s krajem.

"Chtěl bych velice ocenit, že se Středočeský kraj intenzivně zabývá spoluprací s Čínou," prohlásil Zeman, podle nějž dobré ekonomické vztahy s touto zemí jsou jedním z důvodů, proč lze očekávat v budoucnu rozšíření exportních možností a také investice ve všech krajích.

Prezident připomněl, že při návštěvách krajů s sebou vozí knihu "Kladivo na hejtmany", kterou zpracoval Národní památkový ústav a která upozorňuje na neudržované památkové budovy.

Středočeský kraj na tom podle Zemana moc dobře není, protože je veliký a už kvůli tomu má hodně zborcených památek. Asi v osmi případech jde přitom o krásné zámecké areály včetně parků. Kdyby se tyto zámecké areály opravily, získal by kraj podle Zemana hotely pro turisty, mimo jiné i z Číny, s jejíž provincií S'-čchuan spolupracuje.

Poté měl prezident naplánovaný oběd v jedné z průhonických restaurací, kde mu dělali společnost poslanci zvolení právě za Středočeský kraj.

Odpoledne čeká prezidenta návštěva zbrojovky ve Vlašimi a setkání se zaměstnanci. Ve Vlašimi by se prezident měl zdržet celé odpoledne, během kterého by si měl prezidentský pár prohlédnout i tamní zámek a na programu je i setkání s občany.

Během druhého dne by měl Miloš Zeman navštívit Beroun a Sedlčany a také zavítat do společnosti F Air na letišti v Bystřice u Benešova.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama