Zeman by šetřil na dávkách v hmotné nouzi a solárnících. Hrozí vzpoura, připustil

Praha – Při dnešní návštěvě Středočeského kraje mluvil prezident Miloš zeman o tom, jak by se daly získat prostředky na rychlejší rychlejší snižování rozpočtového schodku. Úspory by prý hledal třeba při vyplácení dávek v hmotné nouzi.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Miloš Zeman, prezident České repubilky
doporučujeme

Zeman by podle svých slov šetřil na dávkách v hmotné nouzi. Další rezervy vidí v „extrémně předražených" zakázkách v oblasti informačních technologií a také ve výdajích na obnovitelné zdroje.

Šéf Hradu prý si uvědomuje, že v případě dávek v hmotné nouzi jde o nepopulární záležitost. Dodal však na situace, kdy příjemci dávek nepracují a tráví čas v restauracích.

Svými slovy některé překvapil. „Tak prezident horních deseti tisíc radí šetřit na dávkách v hmotné nouzi. Nebo jsem snad něco popletl?" rýpnul si do něj na sociálních sítích politolig Lukáš Jelínek.

Státu také podle Zemana unikají prostředky v oblasti IT zakázek. „Největší tunely kromě solárních jsou v poslední době právě na zakázkách u informačních technologií," míní Zeman.

O problematice už jednal s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Při té příležitosti uvedl, že je zapotřebí šetřit a snižovat rozpočtový schodek rychlejším tempem než dosud.

Připomněl mu, že je tady 42 miliard korun v různých formách na podporu obnovitelných energetických zdrojů. Tuto částku lze škrtem pera ušetřit v rozpočtových výdajích. Rizikem toho kroku je ale podle Zemana případná vzpoura solárních podnikatelů, kteří by hrozili arbitrážemi. Toho se bojí i Babiš Nebo premiér Bohuslav Sobotka.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama