ČSSD v kauze Altner riskuje, soudí Pelikán. Strana má jen jedinou možnost...

Praha - Ke kauze "Altner", se kterou se momentálně potýká vládní ČSSD, se dnes vyjádřil ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Postup sociální demokracie je podle něj sice rizikový a v rozporu s pravomocným verdiktem, zároveň ho ale nevnímá jako nerespektování soudní autority.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Robert Pelikán
doporučujeme

ČSSD má svému bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi poslat téměř 338 milionů korun za zastupování v případu Lidového domu, strana to ale odmítá učinit. Podle odborníků tím postupuje v rozporu s rozhodnutím soudu.

"Ano, ano," souhlasil dnes s tímto hodnocením Pelikán. "A to je postup, kterým ona postupovat musí, chce-li si zachovat tu možnost a domoci se u Nejvyššího soudu odkladu vykonatelnosti," poznamenal zároveň. "To je prostě takový specifický postup, který tu je, a jak říkám, přináší sociální demokracii nemalé riziko, protože, pokud jí ten Nejvyšší soud nevyhoví, tak jí to bude stát dost peněz navíc," řekl novinářům.

Dovolání nemá odkladný účinek, ale sociální demokracie se domnívá, že kdyby peníze Altnerovi odeslala, tak už je nedostane zpátky, i kdyby jí dal NS alespoň zčásti za pravdu.

Sociální demokracie podle něj nemůže nyní peníze pro Altnera dát jednoduše do úschovy. Pokud by chtěla dosáhnout toho, aby byly u třetí osoby, vidí Pelikán jen jednu cestu. "Jediná možnost, aspoň, jak mně je známo z mé předchozí praxe, tak je právě v tom, že ona si počká na to, až proti ní bude nařízeno exekuční řízení a pak tu částku složí exekutorovi a zároveň si požádá o přerušení nebo o odložení té exekuce s odůvodněním, že tu je to dovolání k Nejvyššímu soudu," konstatoval.

Předseda lidovců Pavel Bělobrádek novinářům řekl, že je věcí sociální demokracie, jak postupuje. "Já si myslím, že spíš by mělo znervózňovat naše obyvatele to, že ten soud se táhne 16 let. To je myslím, velmi podstatné, že je možné takovýto soudní spor táhnout tolik let," odpověděl na otázku, jestli postup ČSSD nemůže oslabovat důvěru občanů v právní stát.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama