Úsvit chce žalovat Sobotku kvůli migraci. Plácnutí do vody, reaguje TOP 09

Praha – Parlamentní strana Úsvit – Národní koalice podá trestní oznámení na šéfa kabinetu Bohuslava Sobotky. Poukazuje na to, že vláda ignoruje hlas čtvrt milionu občanů, kteří podepsali petici, který žádá vypsání referenda týkajícího se kvót na uprchlíky.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Úsvit - Národní koalice
doporučujeme

„Je to rok, co čtvrt milionu občanů České republiky dalo svůj podpis pod petici Bloku proti islámu, aby se vypsalo referendum, kde by občané mohli odmítnout bruselské imigrační kvóty. Úsvit s Blokem proti islámu na podzim vložili do legislativního procesu návrh zákona s referendem o vypsání referenda o kvótách. Vládní koalice referendum stále odmítá ve sněmovně projednat. Vláda odmítla dát i stanovisko k petici za vypsání referenda. Bloku proti islámu a to přesto, že ho měla předložit podle usnesení sněmovny do 11. dubna," poukazuje Úsvit na problémy.

„Vláda ignoruje petici Konvičkova Bloku proti islámu a Úsvit bude dnes znovu požadovat schválení referenda o bruselských kvótách," řekl k postupu vlády předseda Úsvitu Miroslav Lidinský.

Sobotka prý navíc ani nerespektuje usnesení Poslanecké sněmovny ve věci dohody mezi Evropskou unií a Tureckem. Podle opoziční TOP 09 je takové trestní oznámení plácnutím do vody. Kvůli politickým postojům by se nemělo podávat, míní její zástupci.

„Premiér Sobotka opakovaně ignoruje nejen názory občanů ale i usnesení Sněmovny, které ho zavázalo odmítnout bezvízový styk s Tureckem. Již více než týden vláda nerespektuje usnesení Sněmovny předložit zprávu k naší petici proti kvótám, i když je to druhá největší petice v historii ČR," uvedl dnes volební lídr uskupení Martin Konvička.

„Trestní oznámení na premiéra Sobotku je podáno pro obecné ohrožení, sabotáž a maření úkolů úřední osoby z nedbalosti. Premiér ohrožuje bezpečnost ČR, když fakticky podepsal bianco šek pro příliv zatím neupřesněného počtu osob z Turecka a současně dalších osob dle přerozdělovacího mechanismu, tedy kvót, a tím ohrozil obranyschopnost a vnitřní bezpečnosti ČR," dodala strana.

Podle opoziční TOP 09 je takové trestní oznámení plácnutím do vody. Kvůli politickým postojům by se nemělo podávat, míní její zástupci.

Sněmovna nedávno schválila nezávazné usnesení, v němž odmítla bezvízový styk s Tureckem, jehož budoucí zavedení je součástí dohody mezi osmadvacítkou a Ankarou. Sobotka ale v reakci řekl, že usnesení Sněmovny dohodu s Tureckem nijak neovlivní.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama