Chovance čeká grilování ve Sněmovně, lidovci mimořádnou schůzi podpoří

Praha - KDU-ČSL ve čtvrtek podpoří program schůze Sněmovny, na které má ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) vysvětlovat postup policie při březnové návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Milan Chovanec /ČSSD/, ministr vnitra
doporučujeme

Po jednání poslaneckého klubu strany to dnes řekl novinářům jeho předseda Jiří Mihola. Mimořádná schůze se bude konat z podnětu opozičních TOP 09 a ODS. Klub ANO zatím postoj nezaujal, ČSSD je proti. Chovanec podle nich věc vysvětlí i v případě, kdy program schválen nebude.

Pravicoví poslanci tvrdí, že policisté během návštěvy bezdůvodně omezovali práva obyvatel. Chovancovo vysvětlení si chtějí vyslechnout i lidovci. "Na poslaneckém klubu se náš klub rozhodl, že program této mimořádné schůze podpoří," řekl Mihola.

Podle hnutí ANO je ale v podstatě jedno, zda bude program schválen. "Debata stejně proběhne od 11 hodin, na kdy je schůze svolána, do 14 hodin, kdy jsou interpelace. Ty dotazy zazní a ministr na ně bude odpovídat," uvedl předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek.

Podobně mluvil předseda klubu sociální demokracie Roman Sklenák. "Bude probíhat diskuse jak ze strany opozičních poslanců, tak bude přítomen pan ministr vnitra, který bude připraven podat vysvětlení. Shodli jsme se, že není důvod k tom, abychom schvalovali tuto schůzi," řekl na tiskové konferenci ve Sněmovně.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

21. srpna bude v Praze dusno. Pochod proti Zemanovi a Babišovi vyrazí do…

19.08.2019 09:14 Na současné politické problémy chce při pochodu k připomínce výročí událostí z 21. srpna 1969…

Ruský útok na Česko? Schází se Bezpečnostní rada státu

19.08.2019 05:32 Kvůli kybernetickému útoku proti ministerstvu zahraničí se dnes ráno sejde Bezpečnostní rada státu …

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama