Červené karty a pískot. Na Zemana čekalo v Berouně 500 odpůrců i příznivců

Beroun - V Berouně dnes přivítalo prezidenta Miloše Zemana přibližně pět set odpůrců i příznivců, jejich poměr byl zhruba vyrovnaný.

Přidejte svůj názor 202 komentářů

Miloš Zeman, prezident České repubilky
doporučujeme

Odpůrci ukazovali prezidentovi desítky červených karet, někteří drželi vlajky Tibetu. Vystoupení prezidenta předcházel pískot, který chvílemi přerušoval i diskuzi. Zeman je ve středních Čechách od pondělí na třídenní návštěvě. "Rozčílení není program," komentoval vystoupení odpůrců Zeman. Odpůrci před koncem jeho vystoupení odešli na druhou stranu náměstí.

"Vadí nám jeho příklon k Východu, relativizování vztahů s Evropskou unií, dehonestování historie," řekla ČTK Pavlína Krásná, která přijela z Prahy.

Odpůrci svou akci připravovali mimo jiné i přes facebook, kde se zároveň domlouvali i na průběhu protestu. Ten měl podle nich proběhnout slušně. "Rádi bychom nenarušovali žádným způsobem průběh prezidentovy návštěvy v Berouně. Chceme se postavit v co největším počtu lidí za pódium, rozvinout transparent, nevolat žádná hesla, prostě mlčet," uvedl na facebooku jeden z účastníků akce Jan Vrobel.

Na berounském náměstí byla ale situace zcela odlišná. Během prezidentovy řeči se ozývaly hlasité výkřiky. Diskutující kritizovali například Zemanovy vztahy s Čínou. Ten ale kritikům připomněl změny, které se podle něj v Číně a čínské společnosti udály. Připomněl například, že otec současného čínského prezidenta Si Ťin-pchinga zemřel v koncentračním táboře za kulturní revoluce a čínský prezident byl za kulturní revoluce v koncentračním táboře vězněn. "Kulturní revoluce znamená, že už se nezavírají lidé a nepronásledují studenti, kteří byli zavírání do koncentračních táborů," řekl Zeman.

Loading...
Vstupte do diskuze (202)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama