Socani sklízejí plody vlastní politiky, Klaus profackoval justici a oni ho žalovali za vlastizradu, rozjel se komentátor

Praha – Sociální demokracie řeší velký problém, musí totiž dle rozhodnutí soudu zaplatit svému někdejšímu advokátu Zdeňku Altnerovi, který stranu zastupoval v boji o Lidový dům, 337 milionů korun, Strana přitom poukazuje, že částka narostla do takové výše především kvůli dlouhým soudním tahanicím. Komentátor, hudebník a člen ODS Petr Štěpánek pro ně ale má jasnou odpověď.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Petr Štěpánek na 24. kongresu ODS
doporučujeme

Soudy pravomocně přiznaly advokátovi částku 18,5 milionu korun. Ve výsledku ale musí ČSS zaplatit téměř dvacetkrát vyšší částku. Původní suma vzrostla o dalších více než 318 milionů kvůli smluvní pokutě za 5734 dní od podání žaloby do vynesení pravomocného rozsudku.

ČSSD vidí problém v dlouho se táhnoucím soudním řízení. Čeští politici v čele s Milošem Zemanem, který ještě jako předseda sociální demokracie, smlouvu podepsal, vzkazují, že kdyby strana zaplatila hned, nemuselo dojít na tak vysokou pokutu.

V té souvislosti se do ČSSD pustil na sociálních sítích také Štěpánek. „V souvislosti se socanským nářkem nad tím, že soud s Altnerem trval 16 let, pročež se jejich smluvní pokuta vyšplhala na astronomických 300 milionů, si dovoluji připomenout, že to byli právě především politici ČSSD (na čele s hvězdnou pěchotou českého práva - Dienstbier, Antl, Wagnerová), kdo způsobili České republice mezinárodní ostudu, když kvůli amnestii žalovali prezidenta Klause z velezrady," dává kauzu do souvislosti s jinou událostí komentátor.

Tyto dvě věci spolu na první pohled možná vůbec nesouvisí, Štěpánek přesto mezi událostmi vidí jasnou pojící linku. „Proč to dávám do souvislosti? Protože Klaus svojí amnestií, přesněji jejím aboličním článkem 2, profackoval českou justici právě za více než 8 let se táhnoucí kauzy. Tenhle rozměr Klausovy amnestie ovšem zůstal české veřejnosti zdejšími presstituty dokonale utajen. Stejně jako fakt, že dvě třetiny Klausem amnestovaných, respektive zastavených případů dokonce spadalo do kategorie, že policie dotyčné ani po více než osmi letech od obvinění nebyla s to obžalovat," vysvětluje hudebník a člen ODS.

„A propos – právě ministři spravedlnosti za ČSSD – Rychetský, Motejl, Bureš či Benešová – mohli s českou hlemýždí justicí pohnout. Socani nyní sklízejí plody své vlastní politiky," dodal ostře Štěpánek.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama