Koalice v Brně stále nejistá, ČSSD a lidovci nevylučují spolupráci s ODS

Brno - ČSSD a KDU-ČSL v Brně jednaly kvůli rozpadu koalice s ODS a nezařazeným zastupitelem Tomášem Kratochvílem a nevylučují spolupráci. ČTK to dnes k výsledkům úterního veřerního jednání řekl předseda brněnské ČSSD Oliver Pospíšil.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Brno
doporučujeme

ČSSD a KDU-ČSL, které mají mezi 55 zastupiteli 18 mandátů, by tak získaly dalších šest. K většině je jich potřeba 28. Pospíšil uvedl, že sociální demokracie je v kontaktu i s komunisty, kteří mají čtyři mandáty.

V Brně se rozpadla koalice ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a SZ. Lidovci uzavřeli dohodu o spolupráci s ČSSD a hledají nové partnery. Zbylá trojice ANO, Žít Brno a SZ přibrala ke spolupráci TOP 09, ale čtyřblok má dohromady 27 mandátů a jeden jí k většině chybí. Pokud by se domluvili všichni ostatní členové zastupitelstva ze zbylých stran i s Kratochvílem, mohla by vzniknout většina. Lidovci ale nechtějí spolupracovat s komunisty.

Sociální demokraté byli v minulém volebním období s ODS v koalici. Kratochvíl byl sice zvolen za ANO, ale hnutí ho vyloučilo ze svých řad pro nespokojenost s jeho prací, zatímco lidovci se ho tehdy zastali. "Sešli jsme se a vcelku se shodujeme. Nevylučujeme spolupráci. Ale nejde nám o to stavět nyní kostičky na sebe a soutěžit, kdo postaví vyšší komín. Záležet ale bude na protistraně," uvedl Pospíšil.

ANO, Žít Brno, SZ a TOP 09 chce oslovit ČSSD a KDU-ČSL k vytvoření šestikoalice, která by podle primátora Petra Vokřála (ANO) vyřešila patovou situaci. Lidovci ani sociální demokraté však zatím žádnou pozvánku nedostali. Pospíšil navíc šestikoalici nepovažuje za pravděpodobnou.

Loading...
Témata: Brno | ČSSD | ODS
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama